Po vandeniu skęstantis pamarys
Iš pa­sie­nie­čių sraig­tas­par­nio tre­čia­die­nį bu­vo iš­žval­gy­tos pot­vy­nio ap­sem­tos te­ri­to­ri­jos pa­ma­ry­je bei le­dų sang­rū­dos Ne­mu­ne.

Žvalgybiniame skrydyje kartu su pasieniečiais dalyvavo už civilinę saugą atsakingas Šilutės savivaldybės atstovas, rašoma pranešime spaudai.

Būtent Šilutės savivaldybei prašant tokiai užduočiai į pamarį ir buvo nusiųstas VSAT sraigtasparnis „Eurocopter 135“. Jo pilotai apžiūrėjo ledų sangrūdas Nemuno deltoje, potvynio apsemtas teritorijas Rusnės apylinkėse.

Pastarosiomis dienomis čia smarkiai pakilo vandens lygis, dėl to sukėlęs nemažų problemų minėtoje teritorijoje gyvenantiems žmonėms.

Ekstremali padėtis

Ketvirtadienio vakarą vandens lygis ant kelio į Rusnę siekė 105 centimetrus. Automobiliai nebekeliami, gyventojus perkelia amfibija.

„Kėlimas mašinų baigėsi, negalima mašinų kelti, tokiame gylyje keliame tik gyventojus“ , – BNS sakė Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Jo teigimu, pagalbos savivaldybė kreipėsi į kariuomenę, prašydami papildomai duoti technikos, kuri galėtų važiuoti per tokį vandens gylį, jeigu prireiktų privažiuoti iki gyventojų, kuriems prireiks skubios pagalbos, taip pat – skubiais atvejais galinčio reaguoti sraigtasparnio.

Kitą savaitę į Šilutę kviečiami atsakingų ministerijų atstovai, su jais norima aptarti rajone dėl potvynio kylančias problemas.

V. Pozingis sakė nepamenantis metų, kad gyventojus dėl potvynio kelti reikėtų tokį ilgą laiką. Potvynis Šilutės rajone pasidėjo pernai metų rugsėjo pabaigoje.

.

.

.

.