Per Jūros šventę veš nemokamai
Pa­sku­ti­nį lie­pos sa­vait­ga­lį  Klai­pė­do­je vyk­sian­čią 59-ąją Jū­ros šven­tę šie­met ne­puoš  di­džių­jų bur­lai­vių re­ga­ta,  ta­čiau jos or­ga­ni­za­to­riai ža­da ki­to­kių pui­kių įspū­džių,  uni­ka­lių kul­tū­ri­nių ak­cen­tų ir ne­mo­ka­mą vie­šą­jį trans­por­tą.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas tikisi, kad šventė vyks sklandžiai, ją į savo darbotvarkes įtrauks ir šalies vadovai. Nes Jūros šventė, anot jo, visos Lietuvos šventė. „Šįkart jautriai pažvelgėme į viešojo transporto problemas, norėjome padaryti taip, kad visiems būtų patogu. Autobusai tris dienas veš nemokamai. Programa turininga, įvairiaspalvė, daugiasluoksnė. Ateikite visi į tą didžiulį sūkurį“, – per spaudos konferenciją ragino gyventojus atvykti į Jūros šventę uostamiesčio meras.

Šventę organizuojančios VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė akcentavo, kad daug renginių numatoma jau ketvirtadienį, liepos 26 dieną, nors oficialiu atidarymu pagal tradiciją laikoma jūrinė klaipėdiečių eisena penktadienio pavakarę, kurioje laukiama 7 tūkst. dalyvių.

Pagrindinės koncertinės erdvės lieka tradicinės: Kruizinių laivų terminalas ir Teatro aikštė. Penktasis bardų muzikos ir poezijos projektas Smiltynėje atkeliamas į ketvirtadienio vakarą, kad jo neužgožtų mieste vykstantys renginiai. Organizatorių prašymu paskutinis keltas iš Smiltynės išplauks vėliau – 1.15 val.

Atsisakyta renginių Atgimimo aikštėje ir prie Jono kalnelio, kuris rekonstruojamas, tačiau atsiras nauja kultūrinė erdvė prie Neringos skulptūros priešais atnaujintą alaus daryklą.

Naujiena ir tai, kad šventės mecenatas šįkart reklamuos ir populiarins nealkoholinį alų, o savivaldybė užsakė sumodeliuoti šventės marškinėlių, kuriuos pasiuvo šventės stiliumi besirūpinanti dizainerė Julia Janus.

Didžiuoju kultūriniu akcentu turėtų tapti „Klaipėdos švenčių“ finansuotas tarptautinis teatro projektas, pasaulinės legendos „Mobis Dikas“ premjera, sukurta specialiai Klaipėdos Jūros šventei. Italijos Modenos miesto „Teatro di Venti“ trupė piliavietėje tris vakarus demonstruos spektaklį, kuris, kaip žadama, bus unikalus teatro technologijų sinteze. „Jie atsiveš specialią sceną ant ratų, kurią išmontuos ir naudos kaip dekoraciją pagrindinio veikėjo kovai su banginiu, mūsų dienų akimis, rodys žmogaus kovą su savo baimėmis. Atvyksta ne paprasti aktoriai, jie ir akrobatai, ir šokėjai, kartu atsiveža ir muzikos grupę. Tai tikrai įspūdingas reginys, kuris truks maždaug valandą. Vėliau trupė iškeliaus spektaklio rodyti po visą pasaulį“, – pasakojo D. Grikšaitė, baimindamasi tik vieno – kad spektaklio po atviru dangumi nenutrauktų lietus.

Iš užsienio svečių kultūrinėje programoje dar dalyvaus vokiečių trupė „Foolpool“, kuri demonstruos mechaninių būtybių pasivaikščiojimą po ganiavą ant žolės. Pasak D. Grikšaitės, malonu tai, kad Japonijos ambasada pasisiūlė atvežti tradicinių japonų būgnų „wadaigo“ grupę „Daigen-gumi“. Ji prie „Neringos“ skulptūros mokins muzikuoti visus norinčius.

Penktadienį Kruiziniame laivų terminale koncertuos „Colours of bubbles“, „Naktinės personos“ ir klaipėdietės „Golden age“ su DJ Gesha. Šeštadienį „Antikvariniai Kašpirovoskio dantys“, „Royce“ ir Andrius Mamontovas surengs išskirtinį koncertą, kuris vadinamas Klaipėdos atlaidais. Jis truks iki 1 val. nakties, todėl D. Grikšaitė perspėja nekantriausius, laukiančius fejerverko lygiai 12 valandą, kad jie neprasidės vidury dainos ir pirmosios salvės, kaip ir pernai, gali keletą minučių vėluoti.

Iš viso „Jūros šventės“ programoje – daugiau kaip šimtas tradicinių ir naujų renginių visiems skoniams. „Lietuvos žinių“ prašymu Klaipėdos keleivinio transporto įmonės direktorius Gintaras Neneiškis patikslino, kad nemokamai tris dienas veš „nuo autobusų sistemos starto iki pabaigos“ tik miesto ( ne priemiesčio) autobusai, kurie nėra maršrutiniai taksi.