Pasieniečiai rado 3 dienas ieškotą senolę
An­tra­die­nio va­ka­rą pa­sie­nie­čių sraig­tas­par­nis pa­dė­jo ras­ti tris die­nas ieš­ko­tą 87-erių mo­te­rį.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), moteris aptikta pelkėtoje vietovėje.

Antradienio pavakarę VSAT Aviacijos valdyboje buvo gautas policijos prašymas pakelti pasieniečių sraigtasparnį dingusios moters paieškai.

Kelmės rajone gyvenanti 87-erių moteris iš namų išėjo dar sekmadienį ir dingo.

Telšių apskrities policijos duomenimis, jos ieškoję pareigūnai nustatė paskutiniąją galimą moters buvimo vietą Adomaičių kaime, kur, pasitelkus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesius, buvo apieškotas netoliese esantis tvenkinys. Vandenyje nieko neaptikus, moters paieška toliau buvo tęsiama policijos pareigūnų ir kinologo su tarnybiniu šunimi, šukuojant aplinkines vietoves, miškus.

Praėjus dviem paroms po moters dingimo, įvertinus artėjantį tamsų paros metą ir galintį kilti pavojų moters gyvybei, nuspręsta pasieniečių sraigtasparnį.

Netrukus iš VSAT aviacijos bazės Trakų rajono Paluknio miestelyje pakilo sraigtasparnio „Eurocopter 135“ įgula ir maždaug po valandos orlaivis nusileido Kelmės rajone. Čia į jį įlipo policijos pareigūnas, gerai žinantis apylinkes ir toliau koordinavęs sraigtasparnio skrydį.

Paieška iš oro šukuojant Kelmės rajono Sotkalnio kaimo apylinkes ir aplinkines vietoves truko apie valandą, tuomet pradingusi moteris buvo aptikta šalia Adomaičių kaimo pelkėtoje vietovėje, nuo senolės namų nutolusioje apie 6–7 kilometrus.

Moteris nebuvo praradusi sąmonės, ji sėdėjo ant žolės. Sraigtasparnio įgula rado sausesnę vietą nutūpti netoliese, tuomet iš jo iššokę pasienietis pilotas ir policininkas nuskubėjo prie senutės, buvo iškviestas policijos automobilis.

Kol buvo laukiama greitosios ekipažo, policijos pareigūnai leisgyvę senolę šildė pirmosios pagalbos rinkinyje esančiomis priemonėmis.

Tiesiai iš radimo vietos senolė buvo pristatyta į Kelmės ligoninės priėmimo skyrių, kur paguldyta stebėti. Nors moteris buvo stipriai sušalusi rankas ir kojas, pirminiais duomenimis, jos būklė stabili.