Palangos kino teatro atgimimas – nežinioje
Pla­nai re­kons­truo­ti vie­nin­te­lį di­džiau­sio ša­ly­je ku­ror­to ki­no tea­trą „Nag­lis“ vis ati­dė­lio­ja­mi, tad ne­aiš­ku, ar ši Pa­lan­gos cen­tre vei­kian­ti įstai­ga aps­kri­tai su­lauks ža­dė­tų in­ves­ti­ci­jų.

Anot valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ direktoriaus Arūno Stoškaus, „Naglio“ renesansui reikia maždaug 1 mln. eurų. „Mums trūksta apie 700 tūkst. eurų. Vienintelis būdas gauti tokią sumą – parduoti nenaudojamus statinius. Kol kas nesėkmingai bandome parduoti nekilnojamąjį buvusio kino teatro „Jūratė ir Kastytis“ turtą Klaipėdoje. Neseniai paskelbėme jau ketvirtą konkursą. Tik jo sėkmės atveju galėsime pradėti „Naglio“ rekonstrukciją“, – „Lietuvos žinioms“ aiškino A. Stoškus.

„Naglio“ renesansui reikia maždaug 1 mln. eurų.

Sumažino kainą

Apie kino teatro „Naglis“ renovaciją ir modernizavimą viešai prabilta dar 2016 metų pradžioje. „Lietuvos kinas“ yra gavęs priešprojektinius „Naglio“ atnaujinimo pasiūlymus, atspindinčius bendrą šio objekto panaudojimo viziją.

„Dabartinėje žiūrovų salėje telpa 260 žmonių, po rekonstrukcijos vietų sumažės iki 170. Reikia pritaikyti patalpas neįgaliesiems ir sėdimąsias vietas padaryti komfortiškas, nes dabar ten – sovietinis reliktas. „Naglis“ atitiks visus šiuolaikinius reikalavimus, todėl galėsime rodyti ir holivudinių filmų premjeras. Pastatą ketiname apšiltinti tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Fojė bus įrengta kavinukė, drabužinė, papildomos persirengimo, grimo patalpos aktoriams, nes kino teatre numatome rodyti ne vien filmus“, – atskleidė A. Stoškus.

Antrame pastato aukšte planuojama įrengti kamerinę 50–60 vietų kino salę. „Ji veiktų šaltuoju metų laiku savaitgaliais, nes norime, kad „Naglis“ funkcionuotų ne tik vasarą“, – tvirtino „Lietuvos kino“ direktorius.

Pernai pavyko gauti dalį remontui būtinų lėšų: už maždaug 300 tūkst. eurų parduoti „Lietuvos kinui“ priklausę sandėliai ir žemės sklypas uostamiestyje, Dubysos gatvėje. Dabar – „Jūratės ir Kastyčio“ eilė. Tačiau šis objektas Taikos prospekte yra gerokai didesnis, todėl pradinė pardavimo kaina siekė 800 tūkst. eurų.

„Mėginame parduoti jau daugiau kaip metus. Šį mėnesį vyks ketvirtas konkursas, kainą sumažinome iki 760 tūkst. eurų. Deja, kol kas nepavyko parduoti šio turto. Galbūt pirkėjus atbaido kaina, nors vieta – labai gera. Buvo atliktos dvi nepriklausomos nekilnojamojo turto ekspertizės ir nustatyta rinkos kaina, todėl negalime jos drastiškai mažinti“, – komentavo A. Stoškus.

Paklaustas, ką žadama daryti, jei ir ketvirtą kartą neatsirastų pirkėjo, bendrovės vadovas patikino, kad po trijų mėnesių vėl būtų skelbiamas konkursas. „Tokios yra procedūros. Žinoma, turėtume kreiptis į Kultūros ministeriją ir tartis, kaip elgtis. Bet kokiu atveju, kol neparduosime objekto Taikos prospekte Klaipėdoje, jokių darbų Palangoje nebus. Nėra prasmės už turimus pinigus ką nors pradėti, apsitverti tvoromis. Jei negautume visos sumos, rekonstrukciją tektų užkonservuoti, o mes to nenorime. Atsirastų neveikiantis vaiduoklis Palangos centre“, – dėstė jis.

Kurortui reikalingas

Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė „Lietuvos žinioms“ tvirtino, kad „Naglio“ kino teatras kurortui labai reikalingas.

„Ir dabar į jį vaikštome. Jei šis objektas būtų rekonstruotas, modernizuotas, Palangai būtų tik geriau. Kino teatro pastatas – pačioje kurorto širdyje, bet yra neišvaizdus, vidus – sovietinis. Atnaujintas kino teatras tikrai sukurtų pridėtinę vertę ir palengvintų mūsų darbą pritraukiant turistų į Palangą“, – sakė ji.

R. Kmitienė pridūrė, kad modernus kino teatras prisidėtų ir prie senos Palangos problemos – sezoniškumo – sprendimo. „Žmonėms, atvykusiems į kurortą bet kuriuo metų laiku ir bet kokiu oru, reikia pramogų. Kai šilta ir giedra, visi eina prie jūros, pasivaikščioti į parką. O lyjant arba šaltuoju sezonu veiklos trūkumą puikiai kompensuoja koncertai, kinas“, – svarstė ji.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus taip pat yra pabrėžęs „Naglio“ svarbą, mat atnaujintas ir modernus kino teatras puikiai įsilietų į šalia esančios jau sutvarkytos kultūrinės erdvės kompleksą.