Paaiškėjo, kas tas vyras, sukėlęs mirtiną avariją Vilniuje
Šian­dien Vil­niaus apy­lin­kės pro­ku­ra­tū­ros pro­ku­ro­rė Ok­sa­na Leont­je­va krei­pė­si į Vil­niaus mies­to apy­lin­kės teis­mą, pra­šy­da­ma skir­ti kar­do­mą­ją prie­mo­nę – su­ėmi­mą dviem mė­ne­siams vai­ruo­to­jui, ba­lan­džio 22-osios nak­tį Vil­niu­je su­kė­lu­siam ava­ri­ją, ku­rio­je žu­vo mer­gi­na, ta­čiau pra­šy­mas bu­vo at­mes­tas. Į teis­mą at­ves­tas įta­ria­ma­sis ne­slė­pė vei­do –  tai spaus­tu­vės „Spau­dos kon­tū­rai“ di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­jas Rai­mun­das Sa­vu­ky­nas.

Avarijos kaltininkas konvojaus į teismo salę buvo atvestas pirmadienį, maždaug 15.10 val. Jis ėjo įbedęs akis į grindis, nieko nekalbėjo, rašo portalas delfi.lt. Vienos didžiausių spaustuvių Baltijos šalyse „Spaudos kontūrai“ direktorė portalui delfi.lt teigė, jog R. Savukynas buvo labai profesionalus, poligrafiją išmanatis darbuotojas, o į klausimą, ar darbuotojas neturėjo problemų dėl alkoholio, atsakė neigiamai.

Intensyvi priežiūra ir užstatas

Prokurorė Oksana Leontjeva teigė, jog R. Savukynas prašė lengvesnės kardomosios priemonės nei suėmimas, tačiau prašymas 16:50 val. buvo atmestas. Vyrui paskirta švelnesnė kardomoji priemonė – intensyvi priežiūra ir 5 tūkst. eurų užstatas.

Ainiaus Gurevičiaus (delfi.lt) nuotraukos

55 metų R. Savukynui pareikšti įtarimai dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio, sukėlus eismo įvykį, kurio metu žuvo žmogus bei buvo sutrikdyta kitų dviejų žmonių sveikata. Po eismo įvykio alkotesteriu įtariamajam buvo nustatytas 1,51 promilės girtumas.

Nuo alkoholio apsvaigęs vyriškis balandžio 22-osios naktį vairavo dalijimosi automobiliais paslaugą teikiančios bendrovės „CityBee“ automobilį. Vilniuje, Pilaitės ir Laisvės prospektų sankryžoje, važiuodamas dideliu greičiu, jis trenkėsi į du automobilius, stovinčius prie šviesoforo. Avarijos metu žuvo viename iš stovėjusių automobilių ant galinės sėdynės sėdėjusi jauna mergina, o šio automobilio keleivis ir vairuotojas buvo sužaloti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė, jį atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai.

Viešins neblaivių vairuotojų pavardes?

Po skaudžių neblaivių vairuotojų sukeltų avarijų susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad svarstomos galimybės įdiegti nuomojamuose automobiliuose vadinamuosius alkoblokus, viešinti pagautų neblaivių vairuotojų pavardes.

Anot jo, kol kas svarstomi galimi įpareigojimai alkoblokus, kurie neleistų užvesti automobilio neblaiviems asmenims, įdiegti automobilių dalijimosi paslaugas teikiančioms įmonėms, tačiau svarstoma ir kitų priemonių.

„Buvo diskusijų, kad galbūt būtų galima net išgėrusių žmonių, pagautų už vairo, pavardes viešinti. Reikia įvertinti teisines pasekmes šio sprendimo, bet turime ieškoti naujų būdų, nes vien bausmės – net galima ir į kalėjimą pakliūti – panašu, žmones nelabai atbaido“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministras.

Ministras pabrėžė, kad pakeitimai būtų taikomi ne vienai „City Bee“, bet ir kitoms panašias paslaugas teikiančioms įmonėms. Jis neabejoja, kad naujos priemonės nepabrangintų pačios paslaugos.

R. Masiulis antradienį kviečiasi „City Bee“ atstovus aptarti pasiūlymą dėl alkoblokų.

„Diskutuosime, kaip galima būtų tuos alkoblokus įdiegti, ar tam reikia keisti įstatymus. Jeigu reikia keisti, siūlysime įstatymų keitimą. Nes alkoblokai yra techninė priemonė, kuri gali užkardyti fiziškai, kad žmogus tiesiog neužvestų automobilio“, – sakė jis.