Olimpiečių kalvėje – naujos erdvės treniruotis
Šian­dien ati­da­ro­ma be­veik 3 mln. eu­rų kai­na­vu­si Šiau­lių spor­to gim­na­zi­jos dau­gia­funk­cė spor­to sa­lė, ku­rio­je ga­lės tre­ni­ruo­tis ir reng­ti var­žy­bas net 12 spor­to ša­kų at­sto­vai. Prog­no­zuo­ja­ma, kad jų gau­sa nau­ja erd­vė lenks ir Šiau­lių are­ną.

Prieš trejus metus Šiauliuose įkurta sporto gimnazija, kurioje mokosi ir sporto aukštumų siekia 217 iš visos Lietuvos suvažiavusių moksleivių, pagaliau turės savo sporto salę. Gimnazistams nebereikės važinėti treniruotis į įvairias miesto vietas. Ugdymo įstaigos direktorė Irma Abromavičienė pabrėžė, kad daugiafunkcėje sporto salėje treniruosis gimnazijoje kultivuojamų 12 (iš 14) sporto šakų jaunieji atstovai. Kai jie ilsėsis, Šiaulių sporto gimnazijos daugiafunkcėje salėje galės sportuoti šiauliečiai.

Šiauliuose nebebus jaučiamas sporto erdvių stygius.

Moderniausia šalyje

Daugelis mokyklų skundžiasi moksleivių skaičiaus mažėjimu, o Šiaulių sporto gimnazijoje yra priešingai – nuolat jaučiamas norinčiųjų joje mokytis antplūdis. Į vieną vietą pretenduoja po tris-keturis moksleivius. „Kol neturėjome savo sporto salės, buvo apmaudu, kad vaikai, važinėdami į įvairias mieste esančias sporto erdves, gaišta laiką. Dabar jie treniruosis moderniausioje šalies sporto salėje“, – konstatavo gimnazijos vadovė.

Tad šiandien kartu su paskutinio skambučio švente vyks daugiafunkcės gimnazijos sporto salės atidarymas. Šiemet ugdymo įstaiga išleidžia jau antrą abiturientų laidą. Tarp jų gimnaziją baigia tekvondo jaunimo čempionato prizininkė Klaudija Tvaronavičiūtė.

Iš 217 gimnazistų 150 atvykę iš įvairių Lietuvos vietovių. „Man sunku įvardyti miestą, iš kurio kilusių moksleivių nebūtų mūsų gimnazijoje. Ugdome kauniečius, vilniečius, klaipėdiečius, taip pat kone iš visų mažesnių miestų atvykusius gabius jaunuosius sportininkus“, – kalbėjo gimnazijos direktorė.

Sporto gimnazijai atiteko nemažas buvusių Šiaulių vaikų globos namų pastatas. Dabar jame įkurtas bendrabutis. „Gimnazistams šiame pastate sudarytos puikios sąlygos, kambariuose gyvena po du jaunuolius“, – sakė I. Abromavičienė. Ji akcentavo, kad naujojoje 3 tūkst. kvadratinių metrų sporto salėje treniruosis krepšininkai, tinklininkai, rankininkai, imtynininkai, salės futbolininkai, salės riedulininkai, imtynininkai ir net paplūdimio tinklininkai. „Kitur vyks tik Šiaulių sporto gimnaziją lankančių irkluotojų ir dviratininkų treniruotės“, – pridūrė direktorė.

Ne vien gimnazistams

2,85 mln. eurų kainavusios daugiafunkcės sporto salės statybos buvo finansuojamos Valstybės investicijų programos ir Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis. Šiaulių merijos Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas teigė, jog dabar gimnazijos sporto erdvės bus atviros nuo ankstaus ryto ir vėlaus vakaro visomis savaitės dienomis. „Jau sulaukiu nemažai skambučių – šiauliečiai teiraujasi apie galimybę čia sportuoti“, – neslėpė savivaldybės administracijos valdininkas. Anot jo, pasibaigus gimnazistų treniruotėms salėje galės sportuoti visi norintieji.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Statybos ir renovacijos skyriaus vedėjas Evaldas Vaičeliūnas pabrėžė, kad Šiaulių sporto arena ir Šiaulių sporto gimnazijos daugiafunkcė salė – itin modernios vietos, pritaikytos sportui. Nuo šiol Šiauliuose tikrai bus galima rengti tarptautines įvairių sporto šakų varžybas.