Neblaiviam kunigui – 20 eurų bauda
Vil­niaus po­li­ci­ja 20 eu­rų bau­da nu­bau­dė Pa­lai­min­to­jo Jur­gio Ma­tu­lai­čio baž­ny­čios ku­ni­gą Val­dą Gir­džiu­šą, jis ne­blai­vus au­ko­jo šv. mi­šias už mi­ru­sį­jį.

„Nubaustas administracine tvarka už girto pasirodymą viešoje, įžeidžiant žmonių orumą ir dorovę“, – BNS ketvirtadienį sakė Vilniaus miesto 5-ojo policijos komisariato viršininkas Vitalijus Karpukas.

Pasak jo, dvasininkui paskirta minimali bauda, atsižvelgiant, kad jis anksčiau nebuvo baustas, gailisi dėl įvykio, prisipažįsta kaltas.

Kunigui taikyta administracinė atsakomybė.

„Baudžiamajai atsakomybei turi kilti pasekmės“, – BNS sakė V. Karpukas.

Kaip skelbta, Vilniaus Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje šv. mišias už tragiškai žuvusį jaunuolį trečiadienio vakarą aukojo sunkiai apgirtęs kunigas.

Vyskupas Darius Trijonis viešai atsiprašė dėl šio įvykio.

„Atsiprašau žuvusio jaunuolio artimųjų. Šiuo metu jie išgyvena didžiulę netektį. Prašau artimųjų atleidimo ir meldžiu, kad Dievas palengvintų jų skausmą, kurį netinkamas dvasininko elgesys tik pagilino“, – sako vyskupas.

Bažnyčioje kilus sąmyšiui, buvo iškviesti policijos pareigūnai. Jiems buvo nurodyta, kad klebonas mišių metu nesugebėjo pakilti iš savo krėslo, kalbėjo nerišliai ir mišių metu vieną moterį išvarė iš bažnyčios. Kunigui nustatytas sunkus 2,84 promilės girtumas.

Vyras vėliau buvo paleistas, nes policija nusprendė, kad jis gali savimi pasirūpinti, nusikaltimo auka netaps.

Dvasininkas ketvirtadienį nurodytu laiku atvyko į komisariatą, davė paaiškinimus.

Vilniaus arkivyskupijos atstovė Santa Kančytė BNS sakė, kad kunigas Valdas Girdžiušas nuo penktadienio pradeda gydymą, jį kol kas pavaduos kiti kunigai.

„Susitikę arkivyskupas ir kunigas nutarė, kad jis iš karto pradės gydymą ir po gydymo laikotarpio toliau bus sprendžiama dėl jo ateities“, – sakė S. Kančytė.

Vyskupas D. Trijonis sako, kad svarbu suprasti, kad alkoholizmo yra liga, kurią reikia gydyti. Bažnyčioje yra atvejų, kai vienokią ar kitokią priklausomybę turintys kunigai, po gydymo ir reabilitacijos, atsikėlė ir dabar padeda atsistoti ant kojų kitiems, turintiems šią ligą.