Naujienos pasieks Klaipėdos ligonines
Penk­ta­die­nį Klai­pė­do­je vie­šė­jęs prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis par­eiš­kė, kad nu­ma­to­ma kon­so­li­duo­ti uos­ta­mies­čio li­go­ni­nes.

Miesto meras Vytautas Grubliauskas sako, kad dabartinis uostamiesčio ligoninių tinklas veikia puikiai, tačiau apie pertvarkas kalbėti galima.

Pasak premjero, vienas iš konsolidavimo tikslų būtų išlaidų administravimui mažinimas.

„Mes kalbėsime ir diskutuosime apie konsolidavimą, aš manau, kad iš tikrųjų žiūrint valstybiškai, turėtų būti potencialas sukonsoliduotas, atmetant administracijos išlaikymo kaštus, galiausiai sutelkiant geriausias profiliuotas gydymo kryptis, kurias tos ligoninės turi, padarant bendrą vieną Priėmimo skyrių“, – per spaudos konferenciją Klaipėdoje sakė S. Skvernelis.

Anot jo, reikia taip konsoliduoti ligoninių potencialą, kad jos nekonkuruotų dėl pacientų.

„Norisi, kad būtų padaryta infrastruktūra, ir mes pirmiausia kalbame apie šiuolaikinio Priėmimo skyriaus statybą, kur tikrai galėtų patekti visi, kam reikalinga skubi pagalba, ir būtų nukreipiama į tą skyrių, į tą padalinį, kur ta pagalba būtų suteikiama“, – aiškino jis.

Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas sako, kad premjero žodžiai jam nuskambėjo šiek tiek netikėtai, nes „esanti sistema Klaipėdoje yra vienas puikiausių įrodymų Lietuvos kontekste, kad veikdamos tame pačiame mieste skirtingo pavaldomo trečio lygio gydymo įstaigos gali puikiai atlikti savo misiją, teikti paslaugas taip, kad nekyla abejonės dėl paslaugų kokybės“.

„Iš tikrųjų tokio dubliavimosi, kad būtų visose ligoninėse teikiamos tos pačios paslaugos, vengiama seniai. Jeigu jos būtų besidubliuojančios, ko gero, teritorinės ligonių kasos visiškai kitaip į tai žiūrėtų. Taigi šiandien sistema Klaipėdoje tiktai, mano manymu, veikia sklandžiai ir efektyviai“, – aiškino miesto vadovas.

Uostamiestyje veikia ir savivaldybei, ir Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių gydymo įstaigų. Klaipėdos jūrininkų ligoninė pavaldi ministerijai, Klaipėdos universitetinė ligoninė – savivaldybei. Mero spėjimu, premjeras kalbėjo būtent apie šių dviejų šalia viena kitos veikiančių įstaigų konsolidavimą.

„Premjeras labai tiksliai nedetalizavo, bet pirmiausia turbūt omenyje turima Jūrininkų ir Klaipėdos universitetinės ligoninės (...). Aš manau, kad kalbėti tikrai galima, ir jeigu nebus naudojamas koks nors prievartinis inkorporavimas ar priverstinė nacionalizacija, galbūt galima ieškoti optimalių, valstybei ir miestui bei regionui naudingų valdymo ir administravimo formų“, – sakė V. Grubliauskas.

Jo teigimu, apie konkrečius pertvarkos sprendinius, kaip įstaigos galėtų būti jungiamos, kol kas kalbėti ankstoka.