Mėlynosios vėliavos statuso sieks ir Antrajai Melnragei
De­da­mos pa­stan­gos, kad Mė­ly­no­ji vė­lia­va šią va­sa­rą ple­vė­suo­tų ne tik Smil­ty­nės, bet ir An­tro­sios Meln­ra­gės pa­plū­di­my­je. Val­di­nin­kai sa­ko, kad rea­liai trūks­ta la­bai ne­daug – rei­kės įreng­ti tik in­for­ma­ci­nius sten­dus.

Kadangi Mėlynosios vėliavos statusas paplūdimiui suteikiamas tik vienam sezonui, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija vėl kreipiasi į politikus, kad šie pritartų, jog tokio tarptautinio paplūdimio kokybės ženklo siektume ir ateinančią vasarą.

Praėjusį sezoną Mėlynoji vėliava plevėsavo Smiltynėje, o šiemet norima ją iškelti ir Antrojoje Melnragėje.

Norint gauti šį statusą reikia atitikti nemažai keliamų reikalavimų.

„Reikalaujama, kad paplūdimys būtų stebimas, būtų tikrinama vandens kokybė, dirbtų gelbėtojai, būtų įrengti tualetai, geriamas vanduo, kad paplūdimys būtų pritaikytas žmonėms su negalia ir būtų įrengti informaciniai stendai“, – esminius reikalavimus vardijo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Pasak jos, realiai beveik viskas Antrojoje Melnragėje yra tinkamai sutvarkyta, trūksta tik informacinių stendų.

„Sunku prognozuoti, ar pavyks gauti Mėlynosios vėliavos statusą abiem paplūdimiams, bet preliminariai Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovai tikrino, atrodo, viskas turėtų būti gerai. Tikimės, kad gausime. Žinoma, jei įgyvendinsime visus reikalavimus“, – sakė I. Šakalienė.

Preliminariai skaičiuojama, kad šiam projektui įgyvendinti šiemet prireiks 10 tūkst. eurų. Tačiau viliamasi, kad gavus Mėlynąją vėliavą į uostamiesčio paplūdimius pavyks pritraukti daugiau užsienio turistų, nes ši vėliava jau yra tapusi pripažintu tarptautiniu paplūdimio kokybės ženklu bei yra puiki reklama.

Inspektoriai privalo tikrinti, ar paplūdimiai atitinka visus keliamus reikalavimus ir vasaros sezono metu. Jei randama trūkumų – vėliava turi būti nuleidžiama. Pasak uostamiesčio valdininkų, laimei tokių nemalonių akimirkų pernai Smiltynėje pavyko išvengti. Tikrintojai jokių pažeidimų neaptiko.

Pasiteiravus, galbūt dar kitais metais tokio statuso sieksime ir Pirmosios Melnragės paplūdimiui, I. Šakalienė nebuvo tuo tikra.

„Kol kas nemanau, kad tai būtų realu“, – sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.