Liberalų sąjūdis taupo: išsikelia iš Vašingtono aikštės Vilniuje
Vals­ty­bės do­ta­ci­jos ne­te­kęs Li­be­ra­lų są­jū­dis at­si­sa­ko cen­tri­nės būs­ti­nės Vil­niu­je, Va­šing­to­no aikš­tė­je, bei kol kas nau­jų pa­tal­pų ne­ieš­kos. Anot par­ti­jos pir­mi­nin­ko Eu­ge­ni­jaus Gent­vi­lo, tai da­ro­ma tau­pant lė­šas.

Kaip ir kitos partijos, 211 kvadratinių metrų patalpas liberalai iš savivaldybės buvo gavę panaudos teisėmis, Vilniaus miesto savivaldybės taryba dar pernai nusprendė lengvatų atsisakyti ir įpareigoti partijas persirašyti sutartis dėl nuomos rinkos sąlygomis arba palikti patalpas.

„Pagrindinis dalykas – tai būtų per brangu toje vietoje nuomoti rinkos kaina, kitas dalykas, mes iš esmės likviduojame sekretoriatą, kuriame dirbo aštuoni žmonės, dabar, po visų peripetijų, iš esmės lieka sekretoriato vadovas ir buhalterė. Todėl nėra reikalo turėti patalpas, ar jos būtų 20, ar 120 kvadratinių metrų“, – BNS sakė E. Gentvilas.

Patalpas savivaldybei ketinama perduoti iki vasario 1-osios. Anot jo, ateityje ketinama nebesamdyti ir buhalterės, o paslaugas pirkti iš įmonės, tuo metu sekretoriato vadovas greičiausiai galės dirbti iš namų. Partijos pirmininko skaičiavimais, atsisakius sekretoriato per mėnesį partija sutaupys apie 18 tūkst. eurų.

„Manau, kad atnaujinsime patalpų paiešką tada, kai bus grąžintos biudžeto dotacijos“, – tikino jis.

Vilniaus ir Kauno liberalų skyriai atsisakė patalpų kiek daugiau nei prieš metus – Kauno, kaip ir liberalų vadovaujamo Vilniaus, politikai yra apsisprendę nebeteikti partijoms lengvatų nuomojantis patalpas. Vilniaus skyriaus pirmininkė Aušrinė Armonaitė pabrėžė, kad A. Goštauto gatvėje patalpos nuomotos rinkos sąlygomis iš privačių savininkų.

„Tai nėra susiję su iššūkiais, kuriuos patiria partija. Mes pamatėme, kad kiekvienam susitikimui, renginiui galime išsinuomoti viešbučio ar kitą salę. Mums fizinės vietos nereikia, šiais laikais darbo vieta yra ten, kur tavo kompiuteris ir tu – mes taip į tai žiūrime“, – BNS sakė A. Armonaitė.

Anot Kauno liberalų vadovo Simonas Kairio, 12 kvadratinių metrų patalpų Laisvės alėjoje atsisakyta daugiau nei prieš metus, bet ne taupumo sumetimais, o dėl to, kad jų nebereikėjo.

„Mūsų specifikai nereikalinga, kai dirbame savivaldybėje, kai daug interesantų galime priimti savivaldybėje. Tai yra viena medalio pusė, kita – viskas vyksta internete“, – sakė jis.

Liberalų sąjūdžiui yra pateikti įtarimai korupcija. Teisėsauga įtaria, kad eksliberalai Eligijus Masiulis ir Šarūnas Gustainis partijos naudai paėmė kyšius iš buvusio koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Prokurorai neseniai išplėtė įtarimus konstatavę, jog liberalai galėjo turėti naudos iš narystę joje suspendavusio Gintaro Steponavičiaus piktnaudžiavimo – jis įtariamas balsavęs dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo, taręsis dėl paramos jo atstovaujamoms nevyriausybinėms organizacijoms. Minėti buvę liberalai teisėsaugos įtarimus neigia.

Spalio pabaigoje Vyriausioji rinkimų komisija dėl nustatytų šiurkščių rinkimų kampanijos finansavimo pažeidimų nusprendė neskirti Liberalų sąjūdžiui pusmečio dotacijos, siekiančios beveik 400 tūkst. eurų.