Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ egzistencija pakibo ant plauko
Ba­lan­džio 22–28 die­no­mis Kau­no „Žal­gi­rio“ are­na pir­mą kar­tą taps le­do ri­tu­lio Me­ka. Pa­si­bai­gus Pa­sau­lio le­do ri­tu­lio čem­pio­na­tui, Kau­nas liks be vie­nos tre­ni­ruo­čių ba­zės pre­ky­bos ir pra­mo­gų cen­tras Kau­no „A­kro­po­lis“ pa­skel­bė apie pla­nuo­ja­mą at­nau­ji­ni­mą.

„Šiuo metu vyksta projekto derinimas, preliminariai planuojame, kad atnaujinimo darbai prasidės vasaros pradžioje“, sakė Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

Kur treniruosis mažieji ledo ritulininkai, kol kas dar neaišku.

„Lietuvos žinios“ vasario 20 dieną rašė, kad Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ auklėtiniai ir jų treneriai rekonstrukcijos visiškai nelaukia, nes uždarius Kauno „Akropolio ledo“, mokyklos egzistencija pakibs ant plauko.

„Griunvaldo“ vadovas Linas Paražinskas ir anksčiau žinojo apie atnaujinimo planus ir turėjo valdytojos patikinimą, kad galės treniruotis tik iki gegužės pabaigos, tačiau vylėsi, kad miesto valdžiai pavyks susitarti darbų nepradėti tol, kol Kaune neiškils moderni ledo arena šalia Girstučio sporto komplekso.

„Po 11 veiklos metų prekybos ir pramogų centras Kauno „Akropolis“ nusprendė atsinaujinti, siekdamas atitikti pasaulines prekybos ir laisvalaikio centrų tendencijas bei šiuolaikiško Kauno ir kauniečių poreikius. Darbai truks pusantrų metų, bendros investicijos sieks 10 mln. eurų. Bus atnaujinta maždaug 10 tūkst. kv. metrų užimanti laisvalaikio ir restoranų zona, o likusioje prekybos centro dalyje prekybos ir pramogų vietos veiks įprasta tvarka“, ketinimus įvardijo B. Kuodytė.

„Esame nusiteikę geranoriškai, tačiau konkretaus sprendimo dar nesame priėmę, tačiau, kiek įmanoma, mėginsime jį rasti“. L. Krauzienė.

„Jau dabar esama požymių, kad kažkas keisis, sakė L. Paražinskas. – Nelaukiame paskutinės akimirkos, deramės su Kauno ledo arena. Galbūt darysime bendras komandas, gal pavyks gauti bent kiek laiko treniruotėms. Ten vyksta ir dailiojo čiuožimo, ir kerlingo, ir ledo ritulio treniruotės, Ledo arena – ne guminė, sutalpinti visus nėra paprasta. Galutinio sprendimo dar neturime, tačiau stengsimės, kad „Griunvaldo“ komandos vaikai neliktų be ledo, kad treniruotės dvejiems metams, iki bus pastatyta kita arena ar atnaujintas „Akropolio ledas“, nenutrūktų“.

Kauno ledo arenos direktorė Laimutė Krauzienė sakė, šiandien dar tiksliai nežinanti, ar galės priimti treniruotis „Griunvaldo“ auklėtinius. „Galvojame, bet šiandien tai dar labai sunkus galvojimas. Nesinorėtų, kad pražūtų trenerių įdirbis ir tokio skaičiaus vaikų pasiekimai. Sprendžiant šią problemą, manau, turėtų įsijungti ir savivaldybė bei atlikti tam tikrus namų darbus, ir mes privalome ieškoti įvairių variantų. Esame nusiteikę geranoriškai, tačiau konkretaus sprendimo dar nesame priėmę, tačiau, kiek įmanoma, mėginsime jį rasti“, tvirtino L. Krauzienė.

„Griunvaldas“ yra privati ledo ritulininkų mokykla, Kaune veikianti jau aštuonerius metus. Šiuo metu ją lanko 65 vaikai, kovojantys šalies ir tarptautiniuose turnyruose, turintys galimybę mokytis ir iš užsienio specialistų.