Laisvė Panevėžio merui apkarto: nušalintas nuo pareigų
Teis­mas ket­vir­ta­die­nį trims mė­ne­siams nuo par­ei­gų nu­ša­li­no ko­rup­ci­ja įta­ria­mą Pa­ne­vė­žio me­rą Ry­tį My­ko­lą Rač­kaus­ką, BNS pa­tvir­ti­no pro­ku­ra­tū­ros at­sto­vė Ra­sa Stun­džie­nė.

Jam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, rašoma STT pranešime spaudai. Panevėžio naujienų portalas „Sekundė“ rašo, kad R. M. Račkauskas kol kas nėra paleistas iš sulaikymo, jis konvojaus automobiliu išvežtas atgal į areštinę. Pasak tyrimą kontroliuojančio prokuroro, mero sulaikymas baigsis 11.18 valandą.

Teismas ketvirtadienį mėnesiui nuo pareigų nušalino prekyba poveikiu įtariamą Panevėžio mero patarėją Gintarę Maskoliūnienę, pranešė Generalinė prokuratūra.

Meras įtariamas dėl piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu.

Tokiam pačiam laikotarpiui nušalinti prokuratūra prašo ir mero patarėją Gintarę Maskoliūnienę, įtariamą prekyba poveikiu. Šiuo metu nutarties dėl jos nušalinimo Panevėžio apylinkės teismas dar nepriėmė.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Panevėžio miesto savivaldybėje galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų. Tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Įtariama, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

STT pareigūnams įtarimų sukėlė kai kurie Panevėžio miesto savivaldybės viešieji pirkimai, susiję su projektavimu, dokumentacijos rengimu. Įtariama, kad kai kurioms įmonėms galimai buvo žadama paveikti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos tarnautojus, jog šie ateityje priimtų palankius sprendimus dėl tų įmonių dalyvavimo ir laimėjimo savivaldybės organizuojamuose viešųjų pirkimų konkursuose ar dėl jau sudarytų sutarčių vykdymo. Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta ir kyšiais – paslaugomis.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, įtarimai pareikšti 6 asmenims. Panevėžio miesto savivaldybės meras R. M. Račkauskas įtariamas prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba, mero patarėjai G. Maskoliūnienei bei kelių privačių bendrovių atstovams pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

BNS žiniomis, STT pareigūnų akiratyje atsidūrė viešieji pirkimai, susiję su Aukštaitijos sporto komplekse planuojamu 50-ies metro plaukimo baseinu, taip pat požeminių konteinerių bei savivaldybės rinkodaros programos „Atsinaujinantis Panevėžys“ konkursai.