Kauno Vytis kelia bangas
Prieš ke­lis mė­ne­sius vie­šą­ją erd­vę dre­bi­no „vy­ti­nin­kų“ ir „kal­ve­li­nin­kų“ pliek­ty­nės. Vil­nie­čiams ne­rims­tant ir kim­bant vie­ni ki­tiems į at­la­pus, kau­nie­čiai ra­miai sau triauš­kė spra­gė­sius, kol bu­vo par­eikš­ta – jei vil­nie­čiams taip ne­rei­kia Vy­ties, Vy­tis iš­kils Kau­ne.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis pareiškė: „Vytis bus galingiausia skulptūra Lietuvoje“. Ir iš tiesų – Kaune pradėjo kilti didžiausia Lietuvos skulptūra turįs būti Ukrainoje išlietas raitelis. Vis dėlto net ir „vytininkų“ stovyklos atstovų netenkino tai, ką jie pamatė.

„Jeigu nebūčiau lietuviško Vyčio kaip kovos, valios ir sėkmės simbolio fanas, negaiščiau laiko šiam postui. Dabar gi kažkoks prėskas lydytos polietileno plėvelės prieskonis burnoje. Garsiojoje pjesėje „Belaukiant Godo“ tikrasis Godo taip ir nepasirodo. Skirtingai nei Godo, Vytis Kaune pasirodė ir pagal sumanymą turėjo išdidžiai prajoti pro triumfo arką. Bet anei triumfo arkos, anei Vyčio! Bala nematė to Žirgo ar Arklio, kaip jau dažnas jį vadina... Mane visada labiau domino žmonės nei gyvūnai.

Tik kas gi ten sėdi ant to Žirgo??? Lietuvos didžiosios kunigaikštystės karžygys? Ne, tai – jaunuolis, kurį aš aną vakarą mačiau išeinantį iš vieno sostinės pub'o. Tokia veido išraiška būdinga žmogui, kuris sukirto sočius pietus ir svarsto, kur su draugais vakare žiūrėti futbolo rungtynes. Kur jo veido ekspresija, kur jėga, kur tikėjimas, verčiantis daryti stebuklus ir didžiavyrius, ir paprastus mirtinguosius? Dabar gi belieka prašyti šio monumento autorinių teisių savininko, kad leistų tiuninguoti raitelio veidą, nes su tokiu toli nenujosi,“ – savo „Facebook“ paskyroje įspūdžiais pasidalino ekonomistas Gitanas Nausėda. Tiesa, vėliau įrašas iš paskyros dingo.

„Aha, pasirodo, Kaune stovės Vytis su žmogišku Arvydo Juozaičio veidu,“ – kylančią skulptūrą pakomentavo humoristas Haroldas Mackevičius.

Socialiniuose tinkluose nuomonę išreiškė ir dainininkas Vaidas Baumila: „Remigijus Šimašius ačiū, kad gelbstit mus nuo pikto. Amen.“

Vilniaus miesto savivaldybės specialistė, teisininkė Rosita Šilėnė savo „Facebook“ paskyroje išreiškė tokią nuomonę: „Niekada nebūčiau patikėjusi, kad mūsų heraldinis Vytis gali mus taip stipriai išskaldyti. Vieni rėkia, kad būtina jį įkurdinti Lukiškių aikštėje, kiti rėkia, koks „baisus“ Vytis pastatytas Kaune. Teisumui ribų nėra. O tiesai? O tiesa gyva iki negalėjimo mūsų pirštų galiukuose. Vytis buvo kuriamas tiek amžių tam, kad vienytų, jungtų, kad turėtume tai, kas apgina... Nesvarbu, kad netikras tas raitelis, nesvarbu, kad tas žirgas tik nupieštas, bet kylant Vyčio vėliavai norisi kilti ir dvasioje. Pastatė Kaunas Vytį ir šiek tiek numušė jo karūną. Jis pasidarė per daug apčiuopiamas ir per daug paprastas. Nesu meno ekspertė, bet Kauno Vytisyra ta dalis Kauno, kurios niekada nenorėjau matyti – šiek tiek banaloka, šiek tiek tuščia ir nelabai daug ką žadanti. Bet tai tik statula. Dar viena.“