Kauno meras Visvaldas Matijošaitis darbo metu žada nebevairuoti
Kau­no me­ras Vis­val­das Ma­ti­jo­šai­tis an­tra­die­nio ry­tą pa­te­ko į eis­mo įvy­kį, ku­rio me­tu nu­ken­tė­jo pės­ty­sis, po įvy­kio me­ras ža­da dar­bo me­tu pats ne­be­vai­ruo­ti.

Kaip BNS sakė V. Matijošaičio atstovas Tomas Grigalevičius, eismo nelaimė įvyko Šv. Gertrūdos gatvėje apie 8 valandą ryto.

Darbo metu nevažinės

„Tris metus atvažinėjau pats, bet, matyt, taip padarysiu, kad darbo metu, atvažiavęs į darbą, sėsiu į keleivio vietą“, – žurnalistams sakė Kauno meras.

„Važiuodamas pabėgi mintyse, matai per daug aplinkui, ką reikia tvarkyti“, – kalbėjo jis.

Partrenkė 80-metį

Antradienį vykdamas į darbą V. Matijošaitis ties perėja partrenkė senyvo amžiaus vyrą. Nukentėjęs pėstysis nugabentas į ligoninę, pirminiais duomenimis, jo patirti sužalojimai nėra sunkūs.

Meras sakė vykęs į darbą po to, kai senamiestyje į mokyklą nuvežė savo draugės dukrą.

„Važiavau lėtai, nes tai yra senamiestis, viena moteris perėjo per gatvę, o už perėjos, ar įstrižai ėjo, ar kaip, garbaus amžiaus vyras ir... kliudžiau. Ačiū Dievui greitis tikrai nedidelis buvo, jis nukrito ties priekiu“, – apie įvykį kalbėjo jis.

Pasak V. Matijošaičio, jis pats ėjo padėti vyrui, o pagalbą iškviesti paprašė pažįstamą, kurį pamatė netoliese.

„Aš kėliau žmogų, jo (pažįstamo – BNS) prašiau, kad skambintų telefonu, kviestų greitąją. Per tą laiką mes atsistojome, pasodinau į savo automobilį, nes oras prastas“, – pasakojo meras.

V. Matijošaitis pripažino galėjęs vyro nepastebėti.

Įvykio metu nukentėjo aštuoniasdešimtmetis vyras, jis po susidūrimo su automobiliu, mero teigimu, atsistojo pats. Vyrui buvo prakirsta kakta, jis gydomas ligoninėje.

Kauno meras per pietų pertrauką išvyko jo aplankyti.

Pranešimas gautas 8.30

Kauno apskrities policijos atstovė Justina Kazragytė BNS sakė, kad pranešimas apie eismo įvykį gautas 8.30 val.

Pirminiame policijos gautame pranešime buvo nurodyta, kad V. Matijošaičio vairuojamas „Porsche“ žmogų partrenkė pėsčiųjų perėjoje, tačiau vėliau policija patikslino, kad avarija įvyko netoliese pėsčiųjų perėjos. Nukentėjęs vyras sąmoningas pristatytas į gydymo įstaigą apžiūrai.

Kauno greitosios medicinos pagalbos duomenimis, nukentėjusio vyresnio amžiaus vyro sužalojimai nėra sunkūs, jis šiuo metu yra ligoninėje.

T. Grigalevičiaus teigimu, policijai apie įvykį iš karto pranešė kitas šalia buvęs vairuotojas.

Mero atstovas sakė, kad prieš eismo įvykį, per šalia esančią pėsčiųjų perėją ėjo moteris, kurią visi vairuotojai, taip pat ir Kauno meras, praleido per perėją. Nukentėjęs vyras į gatvę išėjo kiek toliau už pėsčiųjų perėjos, kai eismas vėl pajudėjo.

Įvykio aplinkybes aiškinasi policijos pareigūnai.

V. Matijošaitis įvykio metu buvo blaivus.

2016 metų rudenį V. Matijošaitis taip pat pateko į incidentą, kai galbūt nepraleido pėsčiųjų perėja ėjusio žmogaus. Tuomet Kauno meras teigė, jog eismo įvykio nebuvo – pradėjus važiuoti nuo pėsčiųjų perėjos žmogus tiesiog ranka įsirėmė į jo automobilį. Šio incidento liudininkas tada pasakojo pastebėjęs ant perėjos stovintį žmogų, pasirėmusį į juodos spalvos automobilį, ir besipiktinantį vairuotoju bei daužantį per automobilio kapotą.