Kaunas taps arenų miestu
Kau­no val­džia su­ka gal­vą, kaip pa­nau­do­ti prieš pu­san­trų me­tų iš Lie­tu­vos ka­ri­nių oro pa­jė­gų pe­rim­tą an­ga­rą Fre­do­je. Vie­nas su­ma­ny­mų – ja­me įreng­ti vie­ną di­džiau­sių Eu­ro­po­je Smė­lio are­ną.

„Pastatas didžiulis. Jį nugriauti būtų labai brangu, todėl ir siūlau 2018-ųjų biudžeto projekte Smėlio arenos Kauno mieste galimybių studijai ir investicijų projektui parengti numatyti 400 tūkst. eurų, ‑ sakė Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Židrūnas Garšva. – Esu tokių arenų matęs matęs Berlyne ir Rygoje, neseniai atidaryta Smėlio arena Vilniuje. Kelias mažutes turime ir Kaune, tačiau jos – mėgėjų lygio, skirtos vietos entuziastų poreikiams tenkinti.“

Smėlio arenoje galėtų veikti paplūdimio teniso, tinklinio, futbolo, rankinio ir kitų sporto šakų profesionalų aikštelės.

Žaidimai ant smėlio sparčiai populiarėja

2016 metų gegužę Lietuvos karinėms oro pajėgoms persikėlus į naujai pastatytą paieškos ir gelbėjimo postą S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Kaune, Fredoje atsilaisvino ne tik angaras, bet ir 30 ha teritorija. Panaudojus angarą Fredoje, čia galėtų veikti paplūdimio teniso, tinklinio, futbolo, rankinio ir kitų sporto šakų profesionalų aikštelės. Tačiau kol nėra vizualizacijos, galimybių studijos ir investicinio projekto, neįmanoma ir potencialių investuotojų paieška. „Mūsų idėja – pritraukti operatorių arba galbūt bendradarbiauti su privačiu verslu“, ‑ teigė Ž. Garšva.

Pasak tarybos nario, sporto žaidimų ant smėlio entuziastų daugėja, tam, matyt, turi įtakos ne tik didėjantis žmonių fizinis aktyvumas, bet ir trumpos bei palyginti vėsios vasaros. Smėlio arenos pastaruoju metu labai populiarėja, todėl Kaunas galėtų panaudoti šį didžiulį pastatą sporto reikmėms.

Ž. Garšvos nuomone, Smėlio arenos statyba Kaune galėtų būti pradėta 2019 metais.

Ir daugiau sumanymų

Regis, Kaunas netrukus taps arenų miestu. Be veikiančios modernios „Žalgirio“ arenos, Kauno ledo arenos (ją taip pat žadama atnaujinti), netoli Girstučio sporto komplekso kitąmet ketinama pradėti statyti modernią ledo areną. Šiuo metu dirvonuojančiame 2 ha sklype planuojama pastatyti apie 7 tūkst. kvadratinių metrų dviejų aikščių sporto kompleksą. Viena ledo aikštelė su 500 sėdimų vietų būtų skirta varžyboms ir treniruotėms, o kita – tik treniruotėms. Taip pat čia ketinama įrengti du akmenslydžio takelius.

Neseniai merija prabilo apie daugiafunkcio vandens sporto centro statybą „Žalgirio“ arenos pašonėje. Svarbiausias daugiafunkcio vandens sporto centro akcentas neabejotinai bus tarptautinius reikalavimus atitinkantis 50 m ilgio 10 takelių baseinas, o greta jo galėtų būti įrengtos 700 vietų tribūnos. Dar vienas išskirtinis sprendimas yra susijęs su šiltuoju metų laiku, kai baseino erdves būtų galima transformuoti į atviras lauko erdves.

Centras būtų skirtas ne tik treniruotėms ir varžyboms, bet ir kauniečių laisvalaikiui. Po vienu stogu tilptų ne tik olimpinio dydžio baseinas, bet ir SPA zona, maitinimo ir kitoms paslaugoms skirtos erdvės.