Kas žinoma apie tragiškai pasibaigusį gaisrą Kaune
Pir­ma­die­nį ki­lu­sio gais­ro Kau­ne krau­pi at­omaz­ga – žu­vo du ma­ža­me­čiai. 

Kada įvyko nelaimė

Bendrajame pagalbos centre pranešimas apie gaisrą Tunelio gatvėje gautas 13.41 val.

Priežastis

Pasak ugniagesių, mediniame iš dalies aptinkuotame name nuo netvarkingo dūmtraukio išdegė kambarys ir prieškambaris, jame buvę namų apyvokos daiktai.

Įspėta prieš 2 metus

Namuose, kur pirmadienį kilus gaisrui žuvo du mažamečiai, anksčiau yra lankęsi ugniagesiai. Jie šeimą buvo įspėję dėl netvarkingo dūmtraukio. „2016 metais vykdant prevencines akcijas mūsų pareigūnai šiame būste jau yra lankęsi ir buvo išsakytos pastabos dėl netinkamos krosnies įrenginių priežiūros“, – antradienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Artūras Šalvaitis.

Kas nukentėjo

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, į įvykio vietą atvykę ugniagesiai iš nedidelio pastato išnešė du mažamečius vaikus: 2 metų mergytę ir 6 metų berniuką, kurių gyvybių medikams išgelbėti nepavyko. Kaip praneša delfi.lt. pirminiais duomenimis, mamos namuose nebuvo, kai kilo gaisras. Ji grįžo dar gesinant ugnį. Moteriai irgi prireikė medikų pagalbos.

Pabėgti trukdė užrakintos durys ir grotos

Pirminiais duomenimis, namo langai, kur kilo gaisras, buvo su grotomis, durys užrakintos, todėl vaikai neturėjo realios galimybės pasišalinti iš degančio namo.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Policija informavo, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Pareigūnai sulaikė vaikų motiną, gimusią 1981 metais. Jai nustatytas 0,09 promilės girtumas. Šiuo metu nedirbanti moteris, 2016 metais administracine tvarka bausta už tėvų valdžios nepanaudojimą arba panaudojimą priešingai vaiko interesams.

Pirmosios aukos

Šiais metais tai pirmosios vaikų aukos gaisre. Pernai per gaisrus žuvo trys vaikai, užpernai ugnis nusinešė penkių vaikų gyvybes.