Kapsulę įtariamai pavogęs jaunuolis lieka laisvėje
Pro­ku­ra­tū­ra nu­spren­dė ne­si­kreip­ti į teis­mą dėl lais­vės ko­vų da­ly­vių re­lik­vi­jas Lu­kiš­kių aikš­tė­je pa­gro­bu­sio jau­nuo­lio su­ėmi­mo.

„Prokurorai nusprendė, kad nebus kreipiamasi į teismą, jam pateikti įtarimai dėl didelės istorinės, kultūrinės reikšmės vertybės vagystės. Čia tik tyrimo pradžia, įtarimai pirminiai, tyrimo metu jie gali keistis renkant papildomus įrodymus“, – BNS trečiadienį sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Sigitas Šemis.

Kapsulė pirmadienį surasta nuvykus į iškvietimą Žygio dėl muštynių pas vieną iš konflikto dalyvių.

1996 metais gimusiam jaunuoliui skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nurodyta registruotis policijoje.

Jis įtariamas sostinės Lukiškių aikštėje iškasęs atminimo kapsulę su laisvės kovų dalyvių relikvijų aprašais. Policija mano, kad jaunuolis veikė vienas, be bendrininkų.

Tiriamos trys versijos dėl motyvų: chuliganiškos paskatos, savanaudiškos paskatos ir nacionalinė neapykanta. Nė viena šių versijų kol kas nėra atmesta.

1996 metais gimęs įtariamasis kurį laiką yra gyvenęs Rusijoje, pastaruoju metu gyvena Vilniuje.

Pasak S. Šemio, pirmadienio vakarą sulaikytas vyras žinomas policijai dėl galimų ankstesnių buitinių nusikaltimų.

„Jį galima pavadinti buitiniu nusikaltėliu: anksčiau yra pradėtas ikiteisminis tyrimas ir jam pareikšti įtarimai dėl to, kad jis iš savo močiutės vasario mėnesį galėjo pavogti kompiuterį ir jį pardavė, jam dar pareikšti įtarimai, kad jis taip pat iš savo močiutės pagrobė banko mokėjimo kortelę ir ja pasinaudojo, ir taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl smurtavimo prieš savo močiutę“, – BNS sakė policijos atstovas.

Metalinę kapsulę su laisvės kovų dalyvių relikvijų aprašais apžiūrėję pareigūnai mano, kad aprašai – nesugadinti, sprendžiama dėl jų grąžinimo.

Policija antradienio rytą pranešė radusi sostinės Lukiškių aikštėje iškastą atminimo kapsulę su laisvės kovų dalyvių relikvijų aprašais.

Anot pareigūnų, kapsulė pirmadienį surasta nuvykus į iškvietimą Žygio dėl muštynių pas vieną iš konflikto dalyvių.

Sekmadienį buvo pranešta apie smurtą artimoje aplinkoje – 1996 metais gimęs jaunuolis smurtavo prieš močiutę. Policijai buvo pranešta, kad jis neblaivus. Iki atvykstant policijai vaikinas pasišalino. Pirmadienį policija vėl gavo pranešimą apie smurtą, šįkart policijai pavyko įtariamąjį sulaikyti.

Kapsulė pirmadienio naktį buvo pavogta nuniokojus vietą, kur buvo užkastos relikvijos.

Keturios kapsulės su laisvės kovų dalyvių relikvijomis ir jų aprašais Lukiškių aikštėje palaidotos šiemet. Čia bus statomas memorialas.

Jis rekonstruotoje Lukiškių aikštėje turėjo būti pastatytas iki kitų metų gruodžio 1-osios, tačiau darbai nepradėti.