Kaip išvengti tragiškų nutikimų ant bėgių
Iš­ma­nie­ji įren­gi­niai, kai į juos įni­kus ne­iš­girs­ta­mas at­va­žiuo­jan­tis trau­ki­nys, jau ta­po ne vie­no jau­no žmo­gaus ne­lai­mės prie­žas­ti­mi. Per­va­žos sa­vai­tę pa­grin­di­nis dė­me­sys ski­ria­mas sau­gu­mui ir kad to­kių tra­giš­kų įvy­kių bū­tų iš­ven­gia­ma.

Šiemet stebime tragišką tendenciją geležinkelyje, teigiama „Lietuvos geležinkelių“ pranešime. Mobilieji telefonai ir ausinukai šiemet jau pražudė 19 metų jaunuolį Vilniuje ir 13 metų mergaitę Zokniuose. Įnikę į išmaniuosius įrenginius jie neišgirdo artėjančio traukinio... Tokia pat tragedija ištiko pernai Mažeikiuose šalia geležinkelio ėjusį 16 metų berniuką.

Žūčių skaičius geležinkelyje mažėja, tačiau darosi tai, ko anksčiau niekada nebuvo.

Todėl šią savaitę visoje Europoje prasidedančią Pervažų savaitę – pagrindinį saugumo geležinkelyje renginį visame žemyne – mūsų šalyje „Lietuvos geležinkeliai“ skiria šiai problemai. Visą savaitę tęsis specialūs reidai, švietimo ir socialinės akcijos vairuotojams, pėstiesiems.

Apie tai „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška, Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys, saugaus eismo ekspertai nusprendė pakalbėti su žiniasklaidos atstovais, pakvietę juos į spaudos konferenciją Lentvaryje. Pokalbio temos – apie Pervažų savaitę suplanuotus įvykius, pastarojo laikotarpio tendencijas, investicinius planus, įvykdyto socialinio eksperimento rezultatus ir taip toliau.

Lentvario pervaža – judriausia Lietuvoje, kuri iki 2021-ųjų investavus daugiau kaip 12 mln. Eur taps viena saugiausių ir moderniausių pervažų Europoje.

Ten kartu su pareigūnais rengiamas pirmasis reidas, kartu tai proga pabendrauti su gyventojais, o jiems – gauti pirmuosius akcijos suvenyrus.