Iki Jono kalnelio ves naujas dviračių takas
Jau šį­met bus pra­dė­ti nau­jin­ti dvi­ra­čių ir pės­čių­jų ta­kai nuo Par­yžiaus Ko­mu­nos g. iki Jo­no kal­ne­lio. Tam va­kar bend­ru su­ta­ri­mu pri­ta­rė Mies­to plė­tros ir stra­te­gi­nio pla­na­vi­mo ko­mi­te­tas.

„Rangovas jau yra. Bus nutiestas šiek daugiau nei pusantro kilometro ilgio takas su apšvietimu. Bus įrengti suoliukai, šiukšliadėžės. Konkursas buvo vykdytas du kartus, nes niekaip netilpome į planuotą kainą. Dabartinė rangos darbų vertė – 549 tūkstančiai eurų“, – sakė Investicijų ir ekonomikos departamento Projektų valdymo poskyrio vedėjas Gintaras Dovidaitis.

Nutiesta dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpa sujungs pietinėje miesto dalyje nutiestą dviračių taką su centrine miesto dalimi – senamiesčiu. Dviračių tako dangą sudarys asfaltas, o pėsčiųjų – betono trinkelės. Taip pat bus įrengti vedimo ir įspėjamieji paviršiai, poilsio aikštelė.

Projektą įgyvendinti kainuos 602 tūkst. eurų. Iš jų 285 tūkst. sudarys Savivaldybės lėšos, o likusią dalį – Europos sąjungos parama. Tačiau ši suma sužavėjo ne visus Plėtros ir strateginio planavimo komiteto narius.

„Klausimas pamąstyti: kokios čia stebuklingos sumos? Takeliai yra gerai, bet kaina...“ – stebėjosi Vygantas Vareikis.

Bendra projekto vertė užkliuvo ir kitam komiteto nariui Valdemarui Anužiui. Tačiau, jo teigimu, projekto atpiginti nepavyks dėl jau padarytų klaidų. Dėl šios priežasties komiteto nariai itin daug nediskutavo ir projektui uždegė žalią šviesą.

Projektą numatyta įgyvendinti 2018–2019 metais.