Idėja kiekviena vaikui po tautinį kostiumą nenumarinta
Lab­da­ros ir par­amos fon­das „Švies­ki­me vai­kus“ jau pla­ti­na po sa­vi­val­dy­bes di­zai­ne­rio Juo­zo Stat­ke­vi­čiaus su­kur­tus vai­kiš­kus tau­ti­nius kos­tiu­mus.

Fondo, kurios steigėjai yra dainininkas Andrius Mamontovas ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, direktorė Vaida Mandrijauskaitė BNS žadėjo vėliau penktadienį pakomentuoti, kaip vyksta kostiumų platinimas.

Kad kostiumai pasiekė Kalvarijos savivaldybę, BNS patvirtino Seimo nario „valstiečio“ Kęstusio Mažeikos padėjėja Renata Venslovienė. Anot jos, 40 kostiumų atvežta į parlamentaro biurą, esantį savivaldybėje.

„Kaip suprantu, kostiumai šiandien buvo vežami daug kur. Mes irgi sulaukėme tokio siuntinuko: Kalvarijos savivaldybė gavo 40 vienetų, 20 mergaitištų ir 20 berniukiškų drabužėlių komplektukų. Kol kas tiksliai pasakyti, kiek kokiai įstaigai atiteks negaliu, nes dar neturiu važtaraščių“, – sakė ji.

2016 metų pabaigoje valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis paskelbė apie idėją apie 150 tūkst. ikimokyklinukų 2018 metais padovanoti po tautinį kostiumą. Jis skaičiavo, kad tam reikėtų apie 3 mln. eurų ir planavo įsteigti specialų fondą bei pabrėžė, kad tai būtų privati iniciatyva. Idėjai sulaukus kritikos, R. Karbauskis buvo pranešęs, kad ją atideda neribotam laikui.