Į Gelgaudiškio dvarą kels keltas
Va­sa­ros pra­džio­je iš Ši­li­nės kai­mo, įsi­kū­ru­sio už po­ros ki­lo­me­trų nuo Pa­ne­mu­nės pi­lies (Jur­bar­ko raj.) Ne­mu­no upe pra­dės kur­suo­ti kel­tas, kel­sian­tis į pri­kel­tu dva­ru gar­sė­jan­tį Gel­gau­diš­kį (Ša­kių raj.)

Šilinė – penkių trobų kaimas, esantis kelių, vedančių į Kauną, Jurbarką bei Raseinius kryžkelėje. Šis prie pat Nemuno upės esantis kaimas garsus tuo, kad jame, buvusioje pakelės užeigoje, įsikūrusi Panemunių regioninio parko direkcija, yra tarptautinius standartus atitinkantis kempingas. Ateityje planuojama įrengti Šilinės paplūdimį, o šį birželį iš Šilinės į Gelgaudiškį pradės kursuoti keltas.

Panemunių regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis LŽ teigė, jog Šilinės, o drauge ir Panemunių regioninio parko laukia ne viena naujovė, šią vietovę turinti padaryti dar patrauklesne lankytojams. „Viena greičiausiai turinčių įvykti naujovių yra ta, kad jau nuo šios vasaros pradžios abu Nemuno krantus sujungs modernus keltas, tad palei Nemuną keliaujantiems turistams tam, kad pamatytų abiejuose šios upės krantuose esančius kultūros paveldo objektus, nebereiks važiuoti į Jurbarką ir ten upę kirsti tiltu. Per Nemuną keliautojus perkels keltas“, – sakė M. Janušonis. Jis teigė, jog tai bus 12-os vietų keltas, kelsiantis vien žmones bei dviračius, perkelti automobilių galimybės nebus. Numatyta, kad tas pats keltas, kurio pastatymu rūpinasi vienos kaimo turizmo sodybos savininkai, taip pat rengs pramoginius bei šventinius reisus.

„Kita lankytojus turinti pradžiuginti naujiena: jau netrukus prasidės netoli Šilinės esančio Kartupėnų piliakalnio tvarkymo darbai“, – sakė M. Janušonis. Pasak jo, bus kertami ant piliakalnio augantys medžiai, kuriuos iškirtus atsivers puikūs apylinkių vaizdai, montuojami mediniai į šį piliakalnį vesiantys laiptai, grindžiami takai, prie piliakalnio bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Piliakalnio sutvarkymo darbai kainuos 70 tūkstančių eurų.

Na ir dar viena naujovė yra ta, kad Panemunių regioninis parkas drauge su Jurbarko savivaldybe yra numatęs įrengti paplūdimį prie Nemuno upės ties Šiline. „Žinant kasmetinius Nemuno potvynius, paplūdimio projektuotojai turės įvertinti tai, kad dažną pavasarį paplūdimio gali paprasčiausiai nebelikti. Tad mūsų rūpestis bus rudenį išmontuoti, o pavasarį vėl sustatyti paplūdimio įrangą, privežti naujo smėlio“, – sakė M. Janušonis. Kita vertus, jis pabrėžė, jog atlikę tyrimus visuomenės sveikatos specialistai dažnai pabrėžia, jog dėl mikrobiologinio užterštumo Nemune maudytis nepatartina. „Ši problema turi būti sprendžiama valstybės mastu. Neturime leisti, kad didžiausia mūsų upė keltų pavojų sveikatai“, – sakė regioninio parko direktorius.