HBO serialo kūrėjai glaisto vilniečių pasipiktinimą: sutvarkysime aplinką
Ge­gu­žės 10–17 die­no­mis Fa­bi­jo­niš­kių se­niū­ni­ja virs ti­kra ki­no aikš­te­le – ra­jo­ne bus fil­muo­ja­mas pen­kių da­lių se­ria­las „Čer­no­by­lis“. Sa­vai­tei įpras­tą gy­ven­to­jų ru­ti­ną ir eis­mą ge­ro­kai pa­ko­re­guos fil­mo kū­ri­mo dar­bai, to­dėl kū­rė­jai at­si­dė­ko­da­mi Fa­bi­jo­niš­kių gy­ven­to­jams su­tvar­kys ra­jo­no vie­šą­sias erd­ves bei par­ems veik­lias vie­tos bend­ruo­me­nes.

Fabijoniškių alėjoje jau dabar sodinamos rožės, tvarkoma teritorija, valomi grafičiai, netrukus teritorijoje bus surinktos ir išvežtos senos šakos, nupjauta žolė. Taip pat, filmo kūrėjai pasirūpins, kad po filmavimų bendruomenėje atsirastų nauja vaikų žaidimų aikštelė, o senoji būtų perdažyta. Bendra šios padėkos vertė – apie 27 tūkst. eurų, rašoma savivaldybės pranešime spaudai.

Filmo „Černobylis“ kūrėjai dėkoja bendruomenės ir viso miesto gyventojams už kantrybę bei prašo neišsigąsti filmavimo dienomis naudojamos gausios vaidybinės technikos: gegužės 13 dieną (sekmadienį) filmavimo metu Fabijoniškėse bus galima pamatyti 12 autobusų, kelis karinius sunkvežimius ir 1 karinį šarvuotį.

Apie eismo ribojimus ir laikinai įrengtas automobilių stovėjimo aikšteles daugiau informacijos galima rasti čia. Atsiprašome už sukeltus nepatogumus ir prašome būti atidiems.

Pasitelkę Lietuvos kino gamybos kompaniją UAB „Invicta Media“, Lietuvoje serialo kūrėjai jau įdarbino per 300 kino gamybos specialistų. Filmavimo aikštelėje kasdieną dirba daugiau kaip 200 lietuvių ir 70 kino kūrėjų iš įvairių pasaulio šalių, JAV, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Prancūzijos, Vokietijos bei Ukrainos. Kino projekto įgyvendinimui pasamdyta 550 lietuviškų įmonių bei tiekėjų.

„Černobylio“ istoriją prodiusuoja du aukščiausio lygio transliuotojai: pasaulyje puikiai žinoma televizija HBO ir pasaulinės klasės transliuotojas „Sky Atlantic“. Tikrais įvykiais paremta drama „Černobylis“ ne tik atgaivins jau pamirštus faktus, bet ir papasakos sukrečiančias paprastų, šios tragedijos tiesiogiai paliestų žmonių istorijas.