Gitanas Nausėda: Vilniaus gatvėje žemė maitintoja galės laisvai kvėpuoti pro plyšius
Sos­ti­nės Vil­niaus gat­vė, kaip ir re­mon­to me­tu, vėl tam­pa mėgs­ta­mu fo­tog­ra­fuo­ti ob­jek­tu. Ta­čiau ne to­dėl, kad po už­si­tę­su­sios re­kons­truk­ci­jos at­ro­dy­tų itin tvar­kin­ga ir pa­to­gi pra­ei­viams, bet prieš­in­gai – akis pra­de­da ba­dy­ti trū­ku­mai. Kai ku­rios ša­li­gat­vio ply­te­lės iš­si­krai­pė, at­šo­ko, kli­ba, pa­ki­lo į vir­šų, pra­ei­viai ri­zi­kuo­ja už jų užk­liū­ti, vėl su­si­da­ro ba­los, o va­žiuo­ja­mo­jo­je ke­lio da­ly­je jau ir trin­ke­lių trūks­ta.

Praėjusių metų pavasarį humoro laidų kūrėjas Haroldas Mackevičius į socialinį tinklą „Facebook“ įdėjo sostinės centre esančios rekonstruojamos Vilniaus gatvės nuotrauką ir pakomentavo: „Anksčiau Vilniaus gatvė buvo kažkokia tokia jokia. Eini sau ir praeini, visiškai nebuvo ką fotografuoti. Dabar viena romantiškiausių gatvių Vilniuje.“

H. Mackevičius komentare su humoru apgailestavo, kad gatvė galiausiai bus sutvarkyta.

Regis, humoristas gali to nebesigailėti. Nepraėjo ir metai, o sostinės Vilniaus gatvė vėl fotografuojama – ne parodyti, kokia ji pasidarė tvarkinga ir patogi, bet atsiradusių defektų.

Ekonomistas Gitanas Nausėda šiandien, balandžio 12 dieną, į socialinį tinklą įdėjo šios gatvės nuotrauką.

„Gražuolė Vilniaus gatvė praėjus pusmečiui po remonto, – parašė jis. – Matau čia nemažai privalumų. Pirma, žemė maitintoja galės laisvai kvėpuoti pro plyšius. Žiūrėk, vasarop ir koks žalias daigelis atras savo kelią į saulę. Antra, papildoma atrakcija vaikučiams („varom po pamokų pasisupti ant vilnioškės plytelių!). Tiesa, sako, šiuo požiūriu Vilniaus gatvei atsiranda rimtas konkurentas – Lukiškių aikštė.“

G. Nausėda ironizavo, kad tokia gatvė beveik neturi jokių trūkumų. „Jeigu kažkas nusiplėš bato snapą, aplink apstu batų parduotuvių visokiausiems skoniams, – teigė ekonomistas. – Linkėjimai statybininkams-technologams, smagiai besivartantiems viešųjų pirkimų vandenyse. Jie visada vienu žingsniu priekyje!“

Rekonstravusiai bendrovei būtų taikomos sankcijos

Kaip šių metų sausio pabaigoje rašė LŽ, kaip atrodo rekonstruotas Vilniaus gatvės ruožas, savivaldybės atstovai žadėjo vertinti ankstyvą pavasarį, kai tik leis orai.

Kaip tada sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento Susisiekimo komunikacijų skyriaus vedėjas Gintautas Niaura, merijos specialistai apžiūrės gatvės grindinį ir užfiksuos po žiemos atsiradusius defektus.

„Vilniaus gatvėje atliktiems darbams taikomas penkerių metų garantinis terminas. Gatvės rekonstrukciją atlikusiai bendrovei „Hidrostatyba“ nedelsiant bus pateikti defektų aktai su trūkumais, kuriuos bendrovė privalės pašalinti iki numatyto termino savo lėšomis“, – aiškino G. Niaura. Jei rekonstrukcijos darbus atlikusi bendrovė iki nustatyto laiko to nepadarytų, būtų taikomos sutartyje numatytos sankcijos.

Vilniaus gatvė po rekonstrukcijos. / Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

.

Vilniaus gatvė po rekonstrukcijos. / Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Vilniaus gatvė po rekonstrukcijos. / Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Užsitęsę darbai sulaukė kritikos

Kad sostinės Vilniaus gatvės rekonstrukcija baigta, pranešta praėjusių metų liepos pradžioje. Dėl to, kad darbai užsitęsė ir su žiemos pertrauka truko 9 mėnesius, buvo daug kritikos.

Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža tada BNS sakė, objektas baigtas, bus priimtas, bet bus surašytas defektinis aktas. Apžiūrėjus atliktus darbus ir nustačius, kokie defektai palikti, rangovui bus paliekama laiko trūkumams pašalinti.

Vilniaus gatvės rekonstrukcijos darbai buvo pradėti 2016 metų spalio mėnesį. 1,38 mln. eurų (su PVM) vertės rekonstrukcijos sutartis su bendrove „Hidrostatyba“ buvo pasirašyta pernai liepą.

Sostinės centre esančioje Vilniaus gatvėje yra įsikūrę nemažai miestiečių ir turistų lankomų barų, kavinių – rekonstrukcijos metu verslininkai skundėsi, kad stringantys darbai mažino lankomumą, o tai lemia didžiulius nuostolius.

.