Filipas Kirkorovas balsuodamas Rusijos ambasadoje Vilniuje sukėlė spūstį
Ne tik Ru­si­jo­je, bet ir Lie­tu­vo­je gau­siai bal­suo­ja­ma šios ša­lies pre­zi­den­to rin­ki­muo­se. Ta pro­ga Ru­si­jos am­ba­sa­do­je Vil­niu­je lan­kė­si ir ži­no­mi ar­tis­tai. 

50-etį švenčiantis Filipas Kirkorovas pavasarį Lietuvoje rengia net keturis jubiliejinius koncertus didžiausiuose Lietuvos miestuose ir pristato atnaujintą šou programą „JA“. Sekmadienį, kovo 18 dieną, dainininkas nusprendė balsuoti Rusijos prezidento rinkimuose šios šalies ambasadoje Vilniuje. Čia taip pat balsavo gastroliuojančio Maskvos J. Vachtangovo teatro aktoriai.

Vilniuje balsavo ir Maskvos J. Vachtangovo teatro aktorė Liudmila Maksakova.

Kaip pasakojo Rusijos prezidento rinkimų stebėtojas šios šalies ambasadoje Vilniuje Michailas Voronkovas, dainininkas F. Kirkorovas balsuoti atvyko apie vidurdienį. Atlikėjo pasirodymas sukėlė čia dirbusių žurnalistų susidomėjimą. Jie apspito žinomą dainininką ir pradėjo jį kalbinti, o šis – atsakinėti į klausimus.

Spūstis.

Kiti negalėjo prieiti prie balsadėžės

F. Kirkorovas interviu dalijo Rusijos ambasados viduje tiesiai prie balsadėžės. Vienu metu net ranka uždengė urnos vietą, per kurią reikia įmesti balsavimo biuletenius. Dainininkas kartu su operatoriais ir žurnalistais sukėlė spūstį. Balsuoti atėję žmonės negalėjo prieiti prie urnos įmesti savo biuletenių. O tuo metu, kaip teigė M. Voronkovas autobusu iš Panevėžio buvo atvažiavęs nemažas būrys žmonių. Galiausiai komisijos nariams ir stebėtojams pavyko įkalbėti F. Kirkorovą pereiti į kitą salę bendrauti su žiniasklaida.

„Esu teritorijoje, kuri kadaise vadinosi Sovietų Sąjunga, – žurnalistams sakė Rusijos dainininkas. – Dabar mes išdalyti į skirtingas dalis, teritorijas, valiutas. Aš pirmą kartą kartą balsuoju užsienyje. todėl man atsirado galimybė atiduoti savo balsą už mano šalies ateitį, esant už namų ribų.“

Aktorė slapukavo

J. Vachtangovo teatro aktorė Liudmila Maksakova, taip pat balsavusi Vilniuje, nenorėjo atskleisti kam atidavė savo balsą rinkimuose, taip pat atsargiai komentavo, ko tikisi iš prezidento rinkimų laimėtojo, pranešė BNS.

„Kaip ir visi žmonės, tikiuosi taikos ir gerovės (...) Aš, kaip teatre dirbantis žmogus, manau, kad meno kalba yra visiems suprantama ir visus sutaikanti“, – ambasadoje susirinkusiems žurnalistams sakė L. Maksakova.

Dominavo vyresnio amžiaus žmonės

O Rusijos prezidento rinkimų stebėtoja šios šalies ambasadoje Vilniuje Anna Antonova pasakojo, kad balsavimas ambasadoje 8 valandą ryto prasidėjo ramiai. Iki pusės dešimt Rusijos prezidento rinkimuose čia prabalsavo daugiau kaip pusantro šimto žmonių. Daugumos balsavusiųjų amžius – 50–65 metai.

Apie 15 valandą Rusijos ambasadoje Vilniuje, kaip užfiksavo stebėtojas M. Voronkovas, balsavo daugiau kaip 1100 šią teisę turinčių Rusijos piliečių. Jis palygino, kad 2016 metais per visą dieną balsavo 1050 žmonių. M. Voronkovo žodžiais, šiandien iš viso yra parengta 5200 balsavimo biuletenių.

Kaip informavo A. Antonova, pusę šešių buvo Rusijos ambasadoje Vilniuje balsavę pusantro tūkstančio šios šalies piliečių. Viskas vyko ramiai, be sumaišties, nors žmonių buvo nemažai.

Rinkimų apylinkė Rusijos ambasadoje Vilniuje.

Iš viso Lietuvoje šiandien atidarytos penkios rinkiminės apylinkės, kuriose Rusijos piliečiai gali balsuoti šios šalies prezidento rinkimuose – be Vilniaus dar Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Visagine.

Rinkėjai iš kai kurių miestų, kur nėra balsavimo apylinkių, ambasados užsakymu buvo vežami autobusais. Tarkime, į Vilnių galima buvo atvažiuoti iš Panevėžio ir Ukmergės, į Kauną – iš Alytaus ir Prienų.

Rinkimų apylinkė Rusijos ambasadoje Vilniuje.

Praktiškai niekas neabejojo, kad šiandien rengiamus Rusijos prezidento rinkimus laimės V. Putinas.

Kaip priminė BNS, V. Putinas pirmuoju valstybės asmeniu tapo 1999 metų gruodžio 31 dieną, kai tuometinio Rusijos prezidento Boriso Jelcino sprendimu buvo paskirtas Rusijos prezidento pareigas einančiu pareigūnu.

Pirmą kartą į prezidento postą V. Putinas buvo išrinktas 2000 metų kovo 26 dieną. Jis buvo perrinktas 2004 ir 2012 metais. 1999–2000 ir 2008–2012 metais V. Putinas dirbo vyriausybės vadovo poste.

2016 metų rugsėjį renkant Rusijos parlamentą Lietuvoje balsavo kiek daugiau nei 2 tūkst. čia gyvenusių arba besilankiusių Rusijos piliečių.