Alytus pristato pasauliui Lietuvą
Prieš me­tus Aly­taus var­du bu­vo pa­va­din­ta Par­yžiaus prie­mies­čio gat­vė, o prieš ke­le­tą die­nų po Len­ki­jos mies­tą Opo­lę pra­dė­jo kur­suo­ti var­di­nis Aly­taus au­to­bu­sas.

Opolė, minėdama 25 metų bendradarbiavimo su miestu-partneriu Alytumi sukaktį, maršrutiniam savo miesto autobusui suteikė Alytaus vardą. Alytaus miesto merija žada pasirūpinti, kad šiuo autobusu važiuojantiems Opolės gyventojams ir svečiams būtų teikiama informacija apie Dzūkijos sostinę.

Pademonstravo išradingumą

Visiškai naujas autobusas, kurio priekyje pritvirtintas užrašas „Alytus“, Opolės gyventojams ir Alytaus delegacijai buvo pristatytas atvykus švęsti šio miesto šventės, pavadintos Miesto dienomis. Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Silvija Peštenienė, vadovavusi į Opolę keliavusiai delegacijai, džiaugėsi šio miesto-partnerio išradingumu būtent taip savo gyventojams pristatyti Alytų ir visą Lietuvą. „Beje, nuo šiol po Opolę kursuoja ne tik Alytaus pavadinimą gavęs autobusas, bet ir dar keturių Opolės miestų partnerių vardais pavadinti autobusai“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja. Drauge su Alytaus vardu papuoštu autobusu į Opolės gatvės išriedėjo vardiniai Čekijos Bruntalo, Vokietijos Ingolštato, Ukrainos Ivano Frankivsko ir Vengrijos Sekešfehervaro miestų autobusai.

„Opolė – seniausias Alytaus miestas-partneris“, – pabrėžė S. Peštenienė. Glaudūs abiejų miestų ryšiai jau daugybę metų plėtojami kultūros ir švietimo srityse. „Nors Alytų nuo Opolės skiria 666 kilometrai, vieni pas kitus vykstame nuolat. Ypač dažnai vienos kitas lanko mokyklų delegacijos“, – teigė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja. Anot jos, Alytuje Opolės vardas buvo įamžintas drauge su kitų miestų-partnerių pavadinimais ant miesto centre buvusio meninio akcento. Tačiau jis tvarkant Alytų buvo nepataisomai sugadintas. Taigi dabar teks ieškoti naujų idėjų, kaip vėl viešoje vietoje įamžinti Alytaus draugystę su Opole. Alytaus merijos specialistų bus prašoma parengti informaciją apie Alytų, kuri kaip garso įrašas būtų pateikiama žmonėms, važiuojantiems per Opolės miestą Alytaus vardu pavadintu autobusu.

Žinomas ir Paryžiaus priemiestyje

Beje, Alytus pristatomas ir kituose Europos ar užatlantės miestuose. Prieš metus Paryžiaus priemiesčiu vadinamo Alytaus miesto-partnerio Velizi-Vilakublė gatvė buvo pavadinta Alytaus vardu, o prie kelių šios gatvės statinių pritvirtinti paaiškinimai, kad Alytus – Lietuvos miestas, Velizi-Vilakublė draugas. „Taip pat verta paminėti Alytaus draugystę su JAV Ročesterio miestu, kurio gyventojai jau ne vienus metus mūsų miesto vaikams siunčia Kalėdų dovanas“, – pasakojo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.