A. Sabonis kelia sporto komplekso kainą
Kau­no mies­to sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba gruo­dį vien­bal­siai nu­spren­dė iš Ar­vy­do ir Ing­ri­dos Sa­bo­nių už 2,3 mln. eu­rų pirk­ti „O­ran­ži­nio krep­ši­nio ka­muo­lio“ spor­to cen­tro pa­sta­tus. Ta­čiau pra­si­dė­jus ne­ofi­cia­lioms de­ry­boms Lie­tu­vos krep­ši­nio fe­de­ra­ci­jos pre­zi­den­tas pra­šo pa­di­din­ti kai­ną.

Arvydo Sabonio argumentas, kad už parduotą turtą – Kaune, Pašilės gatvėje, esantį sporto centrą – teks sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį. Ar miesto valdžia pasirengusi didinti kainą, paaiškės kitą savaitę.

„Didžiausia gyventojų pajamų mokesčio dalis patenka į savivaldybės biudžetą, taigi, tai, kas bus sumokėta valstybei, atsidurs pas mus. Be to, kai prasidės oficialios derybos, bandysime išsiderėti naudingų sąlygų“, ‑ sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Oficialios Kauno miesto savivaldybės ir sporto centro savininkų I. ir A. Sabonių derybos prasidės ne anksčiau kaip po mėnesio.

Bus geriau miesto vaikams

Legendinis krepšininkas apie jam priklausančios sporto bazės pardavimą prabilo praėjusių metų pabaigoje. Jis neslėpė, kad prieš ketvirtį amžiaus įsteigtą vakarietišką krepšinio mokyklą išlaikyti brangiai kainuoja, o pritraukti rėmėjų – vis sunkiau.

„Per ilgus gyvavimo metus mokyklai skyriau tiek finansinių ir žmogiškųjų išteklių, kiek tik galėjau. Tačiau šiuo metu manau, kad prie jos gyvavimo gali prisidėti daugiau žmonių, taip pat – ir miestas“, ‑ teigė A. Sabonis.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus G. Petrausko teigimu, šis kompleksas papildytų turimų miesto sporto bazių sąrašą. „Čia galėtų sportuoti ne tik krepšinį, bet ir kitas sporto šakas pasirinkę Kauno vaikai, nes centras pritaikytas dziudo, imtynių, fechtavimosi, badmintono ir stalo teniso treniruotėms bei varžyboms“, ‑ motyvus įsigyti sporto centrą vardijo merijos valdininkas.

Geriausia išeitis – pirkti

Savivaldybės specialistai ekonominio pagrindimo analizėje pateikė kelis scenarijus. Jų teigimu, nusprendus nepirkti sporto komplekso, miestas prarastų puikiai veikiančią sporto bazę.

Oficialios Kauno miesto savivaldybės ir Arvydo Sabonio derybos prasidės ne anksčiau kaip po mėnesio.

Kita alternatyva, sporto komplekso nuoma, – ne itin racionali, mat minimų 2,3 mln. eurų pakaktų vos šešeriems metams. Nusprendus statyti naują panašaus dydžio sporto kompleksą, tam prireiktų ne mažiau kaip 3,6 mln. eurų.

Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

„Kaunas anksčiau yra matęs ne vieną skaudų pavyzdį, kai iš sporto žemėlapio išnyko stadionai ir sporto salės. Pavyzdžiui, vietoj K. Baršausko gatvėje veikusio stadiono ir sporto salės iškilo prekybos centrai.

Kitas atvejis ‑ vietoj Lietuvių gatvėje buvusios sporto bazės šiandien stovi daugiabučiai namai.

Nenorime, kad panašus likimas ištiktų Pašilės gatvėje veikiantį „Oranžinio krepšinio kamuolio“ sporto centrą“, ‑ pabrėžė Kauno savivaldybės administracijos direktorius.