10 „Kultūros nakties“ renginių, kuriuos verta aplankyti
Penk­ta­die­nį vil­nie­čiams są­ži­nė ne­leis ra­miai ei­ti mie­go­ti ne­ap­si­lan­kius bent vie­na­me iš „Kul­tū­ros nak­ties“ siū­lo­mų ren­gi­nių.

LŽ nutarė pagelbėti savo skaitytojams ir sudarė dešimtuką renginių, kuriuose apsilankyti tikrai verta.

Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

1. Ramintoja bunda

Šiemet „Kultūros nakties“ proga ir vėl bus atvertos senamiesčio viduryje esančios nebeveikiančios Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios durys. Sovietmečiu ji buvo paversta daržovių sandėliu. Bažnyčios viduje vyks net penki skirtingi kultūriniai pasirodymai. Daugiau informacijos – čia.

2. Balkanaktis Halės turguje

Norintys išsišokti ir sudalyvauti tikrai gerame vakarėlyje neprašaus penktadienį pasirinkę Halės Turgų. Balkaniškos, čigoniškos bei „klezmer“ melodijos ir ritmai pajudėti privers net ir tuos, kurie teigia nešokantys. Daugiau informacijos – čia.

www.kulturosnaktis.lt nuotrauka

3. Kultūrinė nemiga Užupio meno inkubatoriuje

Šiųmečiame „Kino pavasaryje“ didelio pasisekimo ir papildomų seansų sulaukęs „Jūsų Vincentas“ žiūrovams bus pasiekiamas ir „Kultūros nakties“ lankytojams. Užupio meno inkubatoriuje 21 val. 30 min. po atviru dangumi filmą galės išvysti visi norintys. Daugiau informacijos – čia.

Ačiū tau, Islandija / Takk, Island "Facebook" nuotrauka

4. Ačiū tau, Islandija / Takk, Island

Ir taip veiksmo nestokojančioje Islandijos gatvėje uždarius eismą šurmulys išaugs dešimteriopai. Vilniečiai jau septintąjį kartą turės galimybę iš arčiau susipažinti su pirmosios Lietuvos Nepriklausomybę pripažinusios šalies – Islandijos – kultūra. Islandiška muzika bei virtuvė, gatvės futbolas, vikingai, maudynės karštuose kubiluose ir ne tik – penktadienį Islandijos gatvėje. Daugiau informacijos – čia.

Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

5. Švęskime naktį su Lietuvos kariuomene

Prie Vilniaus veido formavimo itin smarkiai prisidėjo XVI amžiaus antroje pusėje į miestą atsikėlęs jėzuitų Ordinas. „Kultūros nakties“ proga vilniečiai turės galimybę susipažinti su jėzuitų vienuolyno noviciatu. Ekskursija po noviciatą vyks 20 valandą. Daugiau informacijos – čia.

Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

6. Po 100 metų

Į Sapiegų parką kviečia jame įsikūręs „Vilnius Tech Park“. Tik šį penktadienį bus galima išvysti rekonstruotą vieną iš parko fontanų – lankytojai turės galimybę susipažinti su tuo, kaip jis galėjo atrodyti anuomet, bei išvysti ir sudalyvauti net penkiuose muzikos, meno ir socialinio švietimo projektais. Daugiau informacijos – čia.

Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčia / wikipedia.org nuotrauka

7. Pasaulis Lietuvoje: bendrystės amžius

Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje ansamblis „Adoremus“ kartu su muzikiniais svečiais surengs koncertą, kurio metu skambės Vilniuje ir Lietuvoje gyvenusių tradicinių lenkų, žydų, rusų, latvių ir vokiečių bendruomenių sakralinę muziką ir kūrinius. Puiki proga prisiliesti prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir pajusti jos dvasią. Daugiau informacijos – čia.

www.kulturosnaktis.lt nuotrauka

8. Informacinė vizualizacija „Kelyje į visatos gelmes“

Mokyklos laikais kiekvienas bent porą sykių yra lankęsis planetariume ir į indėno Klaipėdos ar Vilniaus gatvėse skudučiais grojamą muziką dėl panašumo su planetariumo edukacijos garso takeliu žvelgia su nostalgija. Planetariume apsilankyti įprastai galima tik dienomis ir tik kartu su grupėmis, tad tai padaryti gali tik nedaugelis žmonių, kurių darbo grafikas yra pakankamai lankstus. „Kultūros nakties“ proga ta padaryti galės visi norintys. Daugiau informacijos – čia.

9. Garso komiksai gyvai

Lietuvoje komiksų kultūra po truputį populiarėja. Penktadienį vilniečiai turės galimybę susipažinti su kitokiais įprastas kasdienes situacijas iliustruojančiais komiksais – turinčiais garso takelius. Daugiau informacijos – čia.

10. Izraelio kinas tavo mieste

Penktadienį vilniečiai turės galimybę susipažinti su Izraelio kinu. Izraelio ambasadoje bus rodomi net trys filmai hebrajų kalba. Daugiau informacijos – čia.