Žvaigždė klonavo mylimą šunį
Ame­ri­kie­čių dai­ni­nin­kė ir ak­to­rė Barb­ra Strei­sand per­nai ne­te­ko To­lia­ros bi­šo­nų veis­lės ka­ly­tės Sa­mant­hos. Gar­se­ny­bė klo­na­vo sa­vo nu­my­lė­ti­nę ir da­bar tu­ri du šu­niu­kus.

Antradienį pramogų žurnale „Variety“ paskelbtame interviu B. Streisand užsiminė, kad klonuoti reikalingos ląstelės buvo paimtos iš Samanthos gerklės ir skrandžio. „Šių mažylių charakteriai labai skirtingi, – pasakojo žvaigždė. – Laukiu, kol jie ūgtelės, kad galėčiau pamatyti, ar jie turi jos rudas akis ir rimtį.“

Kai klonuoti bišonai atkeliavo į namus, moteris, norėdama juos atskirti, aprengė vieną raudonu, o kitą – šviesiai violetinės spalvos drabužėliu. Taip šuneliams prigijo vardai – Miss Scarlet ir Miss Violet.

75 metų daugybės apdovanojimų laureatė augina ir dar vieną šunį. Toliaros bišonė – tolima Samanthos giminaitė. B. Streisand pavadino kalytę Miss Fanny.

Tai ne vienintelė garsenybė, nusprendusi klonuoti savo augintinį. Mados dizainerė Diane von Furstenberg su vyru Barry Dilleriu taip mylėjo savo Džeko Raselo terjerę Shannon, kad 2016-aisiais sumokėjo 100 tūkst. dolerių už jos klonavimą. Korėjiečių kompanija sukūrė du augintinės klonus – Deeną ir Evitą.