Žiemos audra kėlė sumaištį Europoje
Smar­ki žie­mos aud­ra Eleo­no­ra tre­čia­die­nį slin­ko per Eu­ro­pos ša­lis. Sti­chi­ja par­ei­ka­la­vo žmo­nių gy­vy­bių, pri­da­rė ne­ma­žai ža­los, su­trik­dė su­si­sie­ki­mą ir de­šim­tis tūks­tan­čių gy­ven­to­jų pa­li­ko be elek­tros.

Ispanijos šiaurinėje Baskijos pakrantėje žuvo du žmonės – didžiulės bangos nubloškė porą į jūrą. Vienas asmuo mėgino juos gelbėti, bet jį patį teko ištraukti į krantą gelbėtojams.

Prancūzijos Alpėse per incidentą viename kurorte 21 metų slidininką užmušė nuvirtęs medis. Dėl pavojingų sąlygų šiame rajone teko uždaryti kelis slidinėjimo kurortus. Kaip teigė Prancūzijos civilinės gynybos atstovas, šalyje per audrą buvo sužeista dar keliolika žmonių, iš jų keturi – sunkiai.

Pasak meteorologų, Eleonoros į Prancūziją atnešti vėjai buvo smarkiausi per pastaruosius aštuonerius metus. Viduržemio jūros salos Korsikos pakrantėje vėjo gūsių greitis siekė 140 km per valandą. Rytą Paryžiuje dėl smarkaus gūsingo vėjo turistai negalėjo lankytis Eifelio bokšte.

Šveicarijos vidurio miestelyje Lenke aštuoni žmonės buvo sužeisti smarkiam vėjo gūsiui nuo bėgių nuvertus keleivinio traukinio vagoną. Dar vienas žmogus buvo sužeistas nuvirtusio medžio Olandijos pietiniame Heso miestelyje.

Dėl smarkių vėjų teko uždaryti Strasbūro ir Bazelio-Miulūzo-Freiburgo oro uostus, bet po vidurdienio jie buvo vėl atidaryti. Paryžiaus Šarlio de Golio oro uoste dauguma skrydžių trečiadienį buvo atidėti, o prieš vėjui nurimstant dar kelis skrydžius teko nukreipti į kitus oro uostus.

Keliuose Prancūzijos regionuose dėl nepalankių orų sutriko susisiekimas traukiniais ir keliais. Daug kur juos blokavo užvirtę medžiai, elektros linijos arba kitokios nuolaužos. Prancūzijoje apie 225 tūkst. būstų liko be elektros, o Atlanto vandenyno pakrantėje laukiama itin smarkaus potvynio.

Per žemyninę Europą Eleonora slinko nusiaubusi Angliją ir Airiją. Siekiant apsaugoti Londoną nuo didelio potvynio buvo uždaryta Temzės užtvara – viena didžiausių judamųjų dambų pasaulyje.

Paryžiuje dėl smarkaus gūsingo vėjo turistai negalėjo lankytis Eifelio bokšte.

Ant Didžiojo Dan Felio kalno Vestmorlande, Anglijos šiaurės rytuose, vėjo gūsių greitis siekė 160 km per valandą. Kai kuriuose keliuose dėl apvirtusių automobilių arba išverstų medžių buvo sustabdytas eismas.

Airijos vakarinėje pakrantėje esančiame Golvėjuje gatvės buvo užlietos, nes potvynis persirito per apsaugines užtvaras. Kovoti su stichija buvo pasiųsta daugiau kaip dvi dešimtys karių.

Belgijoje ir dalyje Ispanijos buvo paskelbtas spalvos kodu „oranžinis“ (trečias pagal keturbalę skalę) pažymėtas pavojaus lygis. Pareigūnai perspėjo žmones būti atsargius, jeigu jiems tenka likti lauke.

Nyderlanduose Amsterdamo Schipholio oro uoste, viename svarbiausių Europos oro susisiekimo centrų, buvo atšaukta daugiau kaip 250 skrydžių. Be to, keliuose regionuose buvo paskelbti perspėjimai dėl pavojingų orų. Olandų tarnybos pirmąkart uždarė visas penkias dambas, saugančias nuo audrų sukeliamų potvynių šalies Šiaurės jūros pakrantę.

Skrydžių tvarkaraštis taip pat sutriko Frankfurto oro uoste Vokietijoje, kur ši audra buvo praminta Burglind. Be to, skrydžiai buvo sutrikdyti Ciuricho oro uoste, o šveicarų pareigūnai paragino žmones vengti lankytis miškuose.