Vidurio Italiją supurtė 4,7 balo žemės drebėjimas
Že­mė dre­bė­jo re­gio­ne, ku­rį 2016 me­tais nu­nio­ko­jo vir­ti­nė ga­lin­gų seis­mi­nių smū­gių, bet šį­kart apie nu­ken­tė­ju­sius žmo­nes ne­pra­neš­ta.

Kaip pranešė JAV geologijos tarnyba (USGS), 5 val. 11 min. vietos (6 val. 11 min. Lietuvos) laiku užfiksuotų požeminių smūgių epicentras buvo Markės regione, maždaug už 54 km į rytus nuo Perudžos, o jo židinys buvo seklus, tik 5 km gylyje.

Paveikto regiono miestų merai praneša, kad drebėjimas padarė šiokios tokios žalos ir kad padėtis yra tikrinama. Daugelyje miestų mokyklos vakar liko uždarytos, o dėl drebėjimo sustabdytas traukinių eismas viena vietos geležinkelio linija netrukus buvo atnaujintas.

Drebėjimas įvyko netoli Mačeratos miesto Markės regione, dar iki galo neatsigavusiame po 2016 metų spalio seisminių smūgių, kurie pridarė daug žalos, bet, laimei, žmonių aukų nepareikalavo. Jis buvo juntamas ir šalia esančiuose Umbrijos bei Lacijaus regionuose.

2016 metų spalį regioną supurtę seisminiai smūgiai, kurių vienas buvo 6,1 balo stiprumo, įvyko du mėnesiai po pragaištingo, apie 300 gyvybių pareikalavusio drebėjimo Amatričės miestelyje. Po jo daugelis paveiktų statinių tame kalnuotame regione stovėjo tušti, nes buvo pripažinti netinkamais gyventi. Civilinės saugos pareigūnai tai įvardija kaip vieną svarbiausių priežasčių, padėjusių išvengti žmonių aukų, įvykus galingiausiam per beveik keturis pastaruosius dešimtmečius drebėjimui.

Mučos miestelio, esančio arčiausiai antradienį įvykusio drebėjimo epicentro, meras Mario Baroli televizijai sakė, kad smūgiai apgadino per ankstesnius drebėjimus nukentėjusius statinius, įskaitant vieną XVII amžiaus varpinę. Pasak jo, dabar svarbu įvertinti, kokia žala padaryta gyvenamiesiems namams, kurie neliko stovėti tušti po 2016-ųjų žemės drebėjimų. „Yra likę kažkiek gyvenamųjų namų. Jei jie nukentėjo, turėsime dar daugiau žmonių, kurie neteko pastogės“, – sakė meras.

Mučoje po 2016 metų drebėjimų buvo likę 120 gyventi tinkamų namų, daugiau nei pusė iš 920 miestelio gyventojų vis dar glaudžiasi rezervinio fondo būstuose. M. Baroli sakė, kad antradienio drebėjimas yra stipriausias iš virtinės smūgių, užfiksuotų šiame regione po 2016 metų. Šis regionas išlieka seismiškai aktyvus – jį dažnai purto nestiprūs požeminiai smūgiai. „Ilgainiui žmonės pripranta prie požeminių smūgių. Tačiau nežinia kursto nerimą ir baimę“, – sakė meras.

Šalimais esančio Pjeve Torinos miestelio meras Alessandro Gentilucci televizijai „RAI News24“ sakė, kad pareigūnai tikrina statinių būklę. Šiame miestelyje iš savo namų buvo evakuotos keturios šeimos.