Vandenį tiria gulbės robotai
Sin­ga­pū­ras ge­ria­mo­jo van­dens ko­ky­bei sa­vo re­zer­vua­ruo­se ti­krin­ti „į­dar­bi­no“ gul­bių pa­vi­da­lo ro­bo­tus.

Pagal šį projektą, pavadintą SWAN (trumpinys skamba kaip angliškas žodis „gulbė“), penki netikri paukščiai paleisti plaukioti po telkinį, iš kurio miestui– valstybei tiekiamas geriamasis vanduo.

Robotai panašūs į gulbes, kad susilietų su aplinka. Vandens paviršiuje jie tikrai atrodo gracingi, tačiau apatinėje dalyje po vandeniu turi propelerių sistemą ir įrangą mėginiams paimti. Robotams valdyti naudojama belaidė technologija. Vandens mėginių rezultatai išsiunčiami į centrinę agentūrą realiu laiku.

Povandeninė roboto dalis ne tokia panaši į paukščio.

Robotus sukonstravusios komandos narys profesorius Mandaras Chitre iš Singapūro universiteto pasakojo, kad iš pradžių buvo kuriami mažesnių paukščių modeliai, bet galiausiai nuspręsta pasirinkti gulbę – jos dydis pasirodė tinkamiausias. Gamtoje robotai atrodo visiškai kaip plaukiojančios gulbės. Jie pakankamai tvirti susidūrimams su kajakais ar mažomis valtimis atremti, bet svarbiausia, kad dabar centrinei vandens tiekimo agentūrai nebereikia siųsti laivais mokslininkų telkinio vandens pavyzdžiams paimti.

Robotai yra labai autonomiški ir gali be žmogaus įsikišimo aprėpti didelius vandens plotus. Tačiau prireikus mokslininkai turi galimybę per atstumą kontroliuoti gulbes: paleisti iš naujo, pašalinti smulkius gedimus.