Uždraudė virti gyvus omarus
Švei­ca­ri­ja nu­spren­dė pa­ža­bo­ti įpras­tą ku­li­na­ri­nę pra­kti­ką mes­ti gy­vus oma­rus į ver­dan­tį van­de­nį. Gy­vū­nų ge­ro­vės gy­nė­jai tvir­ti­na, kad vė­žia­gy­viai ši­taip gal­būt pa­ti­ria di­džiu­les kan­čias.

Vyriausybė priėmė nutarimą praėjusią savaitę. Omarai ir kiti vėžiagyviai, prieš patekdami į puodą, turės būti apsvaiginami. Kaip skelbė Šveicarijos visuomeninis transliuotojas RTS, vienas būdų – elektrošokas. Tai padaryti bus privaloma nuo kovo 1 dienos.

Prieš patekdamas į puodą, omaras turės būti apsvaiginamas / mlive.com nuotrauka

Šveicarija nebus pirmoji pasaulyje valstybė, susirūpinusi vėžiagyvių teisėmis. Virti gyvus omarus taip pat draudžiama Naujojoje Zelandijoje ir mažame Italijos mieste – Emilijos Redže.

Šalies valdžia paskelbė neteisėtu ir vėžiagyvių transportavimą ant ledo arba lediniame vandenyje. Nuo šiol jie turės būti laikomi natūralioje aplinkoje. Pernai šį žingsnį jau žengė Italija.

Tai platesnės reformos, kuria siekiama sustiprinti gyvūnų apsaugą Alpių regione, dalis. Šveicarija šiomis dienomis uždraudė šunų lojimą kontroliuojančius antkaklius ir įvedė naujus reglamentus, kuriais siekiama kovoti su nelegaliais šunų ūkiais.