UNESCO sąraše Grenlandijos objektas
Di­džiau­sia­me le­dy­nų ne­den­gia­ma­me Gren­lan­di­jos re­gio­ne esan­čioms inui­tų me­džiok­lės te­ri­to­ri­joms sa­vait­ga­lį bu­vo su­teik­tas UNES­CO pa­sau­lio pa­vel­do sta­tu­sas.

Aasivissuit – Nipisat apima daugiau kaip 4 tūkst. kvadratinių kilometrų plotą, kuriame gausu fiordų, ežerų, kaimo vietovių ir ledo kepurių. Kaip nurodo UNESCO, ši vieta suvienija regiono žmonių kultūrą ir sezoninės migracijos tradicijas.

Tai jau trečias Grenlandijos objektas, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Gausiais gamtos ištekliais pasižyminti sala 1979-aisiais įgijo autonomiją nuo Danijos, o 2009-aisiais – savivaldą, nors Kopenhaga vis dar kontroliuoja jos užsienio ir gynybos politiką. 85 proc. Grenlandijos teritorijos dengia ledas.

UNESCO Pasaulio paveldo komitetas šeštadienį taip pat įtraukė į sąrašą aštuonis ikiislamiško laikotarpio objektus Irane, septynias senovines budistų šventyklas Korėjos pusiasalio kalnuose, keletą senų krikščioniškų vietovių Japonijoje, du senovinius objektus Vokietijoje ir Indijos Mumbajaus miesto Viktorijos laikų gotikinę architektūrą bei art deco stiliaus pastatus, kurių, kaip manoma, daugiau yra tik Majamyje.