Ugniagesiai prašo šiltais orais mėgautis atsargiai
Lie­tu­vo­je lai­kan­tis karš­tiems ir sau­siems orams, gais­rin­gu­mas kai ku­riuo­se miš­kuo­se pa­sie­kė sti­chi­nį ly­gį.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, aukščiausios penktosios klasės gaisrų pavojus nustatytas Trakų, Alytaus ir Veisiejų bei dalyje Prienų urėdijų miškų.

Dar apie 15 miškų urėdijų vyrauja ketvirtos klasės gaisringumo pavojus, beveik visoje likusioje šalies teritorijoje – vidutinis trečios klasės gaisringumo pavojus.

Karšti ir sausi orai Lietuvoje laikysis ir artimiausiomis dienomis: pirmadienį bus sausa, saulėta, temperatūra kils iki 25–30 laipsnių. Antradienį taip pat nelis, dieną bus 25–30 laipsnių šilumos.

Poilsiaujančiuosius gamtoje ugniagesiai įspėja, kad būtina laikytis lankymosi miške taisyklių ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimų, nes daugiau kaip 90 proc. miško gaisrų kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio.

Draudžiama miške mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas, palikti stiklo šukes ir kitas šiukšles. Laužus kūrenti galima tik tam skirtose vietose, išvykstant būtina jį užgesinti, užpilant žemėmis ar vandeniu, kol visiškai nustos rusenti.

Pamačius gaisrą užgesinti ugnį ir neleisti jai išplisti į didesnius plotus galima paprasčiausiomis priemonėmis: užplakant liepsną medžių šakomis, užtrypiant kojomis arba užkasant žemėmis, užpilant vandeniu.

Jei ugnies įveikti nepavyksta, reikėtų nedelsiant skambinti skubios pagalbos telefonu 112 ir iš miško eiti prieš vėją.