Ugniagesiai išgelbėjo bebrą
Vie­nas Ai­da­ho vals­ti­jos (JAV) gy­ven­to­jas, sek­ma­die­nio ry­tą iš­ėjęs pa­si­kaps­ty­ti so­de, ap­ti­ko į bė­dą pa­kliu­vu­sį beb­rą – žvė­re­lis bu­vo įstri­gęs me­ta­li­nių vir­bų tvo­ro­je.

Vyras į Šeraton Draivo gatvę Iglo miestelyje iškvietė ugniagesius. Jų brigados vadas Nevilas Humphreysas sakė, kad bebras mėgino grįžti į netoliese čiurlenantį upokšnį, bet lįsdamas pro stačius tvoros virbus beviltiškai įstrigo. Nepralindo žvėrelio užpakalis ir uodega. „Jis buvo didelis „vyrukas“, o mėgino prasigauti pro mažą plyšį“, – juokavo N. Humphreysas.

Gerai, kad šiapus tvoros liko kyšoti tik bebro užpakalis – gelbėtojams tai palengvino darbą. Bebras šnypštė, bet negalėjo pulti jam padėti atvykusių žmonių ar kąsti. Ugniagesiai specialiais įrankiais praplėtė tarpą tarp virbų tiek, kad įstengtų nustumti žvėrelį į kitą tvoros pusę. Tai užtruko vos kelias minutes.

„Bebras pralindo, atsigręžė ir atsisėdo ant uodegos. Sėdėjo ir žiūrėjo į visus. Nusprendėme, kad jis buvo baisiai išvargęs... o gal nenorėjo atsukti mums nugaros“, – svarstė N. Humphreysas. Ugniagesių departamente vyras dirba jau 25 metus, tačiau bebrui padėjo pirmą kartą. Kartą jo brigadai teko panaudoti grandininius pjūklus, kad lūžus ledui ištrauktų į vandenį įkritusį arklį.

Bebro vadavimas – vienas neįprastų reikalų, su kuriais vietos ugniagesiai susidūrė pastarosiomis savaitėmis. Išgelbėti tarp dviejų medžių ganykloje įstrigusią karvę Diksę Midltono gaisrininkams padėjo ličio tepalas. Jiems taip pat teko grąžinti namo aikštingą jautį Rikį ir išvilioti iš vamzdžio ančiukus. Ugniagesiai išmaniuoju telefonu įrašė mamos anties kreksėjimą, paleido įrašą ir visi jaunikliai laimingai išlindo lauk.