Šventieji jaučiai pranašauja gerus laikus
Tai­lan­do rū­mų as­tro­lo­gai pir­ma­die­nį nu­ma­tė ge­rą der­lių, nes šven­tų­jų jau­čių po­ra per kas­me­ti­nį pra­na­ša­vi­mo ri­tua­lą ėdė žo­lę ir gė­rė van­de­nį bei al­ko­ho­li­nį gė­ri­mą.

Spalvingai karališkajai arimo ceremonijai vadovavo Tailando karalius Maha Vajiralongkornas. Šventikai brahmanai vedžiojo baltus jaučius po lauką prie Bankoko Didžiųjų rūmų.

Ši ceremonija Tailande rengiama kiekvienais metais, prasidedant žemės ūkio kultūrų auginimo sezonui. Karalystė yra viena pagrindinių ryžių eksportuotojų pasaulyje.

Po arimo gyvuliams pasiūloma ryžių, kukurūzų, šparaginių pupelių, sezamų, alkoholio, vandens ir žolės. Iš to, ką jie pasirenka, šventikai spėja, ar metai bus sėkmingi.

Šiemet jaučiai paragavo vandens, žolės ir alkoholio. „Tai rodo, kad bus gausu ryžių, vaisių ir maisto. Taip pat gerai vyks komunikacija ir prekyba su užsienio šalimis“, – aiškino Thanitas Anekwitas iš Žemės ūkio ministerijos.

Po ceremonijos į lauką tradiciškai suplūdo minios žmonių rinkti sėkmę lemiančių ryžių grūdelių, išbarstytų ariant žemę.

Tailando monarchija turi nedaug teisinių galių, bet daro didžiulę įtaką užkulisiuose ir yra labai turtinga. Karūnos statusą įtvirtina rafinuotos ceremonijos ir rūmų protokolas. Karališkuosius asmenis nuo bet kokios kritikos ir šmeižto gina griežti įstatymai, numatantys laisvės atėmimą dešimtmečiams.