Senolių išmintis sako: žiema dar užsibus
Šian­dien mi­ni­ma Grab­ny­čių, Per­kū­no die­na. Ka­dai­se se­no­liai itin ati­džiai ste­bė­da­vo šios die­nos orus mė­gin­da­mi įžvelg­ti ka­da su­lauks pa­va­sa­rio ir ko­kie bus ki­ti me­tų lai­kai.

Nuo seno sakoma, kad būtent Perkūno dieną jau pakvimpa pavasariu, beržų tošis nubąla, o meška savo oloje verčiasi ant antro šono.

Senoliai atkreipdavo dėmesį į dangų – jeigu bus saulėta, tuomet tikėta, kad pavasario ilgai laukti nereikės ir jis bus ankstyvas, o vasarą dažnai griaudės perkūnija ir bus ypač geras linų derlius.

Jei stogus puošia storas sniego apklotas, manyta, jog vasaros metu pievos bus itin vešlios, tačiau jei nuo stogo laša, vadinasi žiema dar užsibus ilgėliau.

Ypatingas dėmesys buvo kreipiamas į vėjus, kuris taip pat pasufleruodavo apie pavasarį ir net apie derlių. Jeigu šią dieną siaučia stiprūs vėjai, reiškia, kad tai itin suvėlins pavasarį, o kovo mėnesį gali dar pasirodyti sniegas.

Liaudies išmintis sako: „Nuo Grabnyčių nebereik šildyt gryčių“, tai reiškia, kad oras šiltėja, prasideda atlydžiai ir pavasaris arti.

Šeštadienio naktį bus 1–3 laipsniai šalčio, dieną – 0–2 laipsniai šilumos, gali šiek tiek pasnigti. Sekmadienį prognozuojama 1–4 laipsnių šalčio temperatūra, be kritulių.

Pirmadienio naktį Vilniuje ir Panevėžyje šals iki 10 laipsnių šalčio, kitur bus 9–5 laipsniai šalčio. Dieną prognozuojama 3–7 laipsnių šalčio temperatūra, be kritulių.

Žema temperatūra laikysis ir kitomis dienomis, antrojoje savaitės pusėje gali pasnigti.