Šalčiausias kaimas Žemėje: termometrų stulpeliai nukrito net iki –62°C
At­okia­me Si­bi­ro re­gio­ne tem­pe­ra­tū­ra pa­sie­kė re­kor­di­nes že­mu­mas, o ter­mo­me­trai ne­beat­lai­kė ir su­ge­do.

Atokus Sibiro Oimiakono kaimas yra šalčiausia nuolatinai apgyvendinta gyvenvietė pasaulyje. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra čia siekia –50°C, o gyventojų blakstienos čia apšąla vos tik išėjus laukan.

Oficiali meteorologijos tarnyba užregistravo –59°C, tačiau vietos gyventojų teigimu, jų termometrai rodė net –67°C šaltį, rašo dailymail.co.uk. Skaitmeniniai termometrai buvo pradėti naudoti praėjusiais metais, tačiau šįkart jie nustojo veikti pasiekus –62°C ribą.

1933 metais Oimiakono apylinkėse fiksuota –67,7°C šaltis, kuris įvardijamas kaip žemiausia kada nors šiauriniame pusrutulyje užfiksuota oro temperatūra.

Žemesnė temperatūra fiksuota tik Antarktidoje, tačiau ten nėra jokios nuolatinai gyvenamos teritorijos.

Kasdienės problemos, kurios užklumpa gyvenančius Oimiakone, apima užšąlantį rašalą rašikliuose, prie žmonių veidų prišąlančius akinius ir energiją prarandančias baterijas.

Pasakojama, kad vietos gyventojai savo automobilius laiko užvestus kiaurą dieną, baimindamiesi, jog vėliau nebegalės jų „užkurti“.