Prancūzijos Alpėse – pražūtingos sniego lavinos
Pra­ncū­zi­jos Al­pė­se per la­vi­nas sek­ma­die­nį žu­vo du sli­di­nin­kai iš Pra­ncū­zi­jos ir Bel­gi­jos, o dar trys žmo­nės te­be­lai­ko­mi din­gu­siais, pra­ne­šė vie­tos par­ei­gū­nas.

Nuo penktadienio Prancūzijos kalnuose dėl lavinų jau žuvo aštuoni žmonės.

Vidaus reikalų ministras Gerard'as Collomb'as socialiniame tinkle „Twitter“ paragino visus žiemos sportu užsiimančius žmones daryti tai „su didžiausiu atsargumu“.

Pasak jo, būtina paisyti vietos pareigūnų pastatytų ženklų, kad „nepatektumėte į pavojų ir neįstumtumėte į pavojų gelbėjimo komandų“.

Sekmadienį du slidininkai žuvo per vienu metu, maždaug per pietus nuslinkusias lavinas, slidinėdami ne trasose netoli Valorsino kurorto Monblano Šamoni regione.

Vienas šių slidininkų buvo iškastas iš sniego gyvas, bet po kelių valandų mirė ligoninėje. Antrasis slidininkas, belgas, buvo rastas negyvas.

Dar vienas belgas iš tos pačios grupės buvo sužeistas.

Valanda anksčiau Samuense netoli Šveicarijos sienos kita lavina nusinešė šveicarų žygeivį. Dėl prastų oro sąlygų gelbėtojai vėliau sekmadienį turėjo nutraukti jo paiešką.

To vyro žmoną taip pat palaidojo sniegas, bet ji atsipirko tik nedideliais sužeidimais.

„Mes pesimistiškai vertiname jo galimybes, nes jis jau penkias valandas išbuvo po sniegu,“ – sekmadienį 17 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku naujienų agentūrai AFP sakė Aukštutinės Savojos regiono pareigūnas.

Kaimyniniame Savojos regione gelbėtojai ieško dviejų dingusių slidininkų, 47 ir 49 metų amžiaus, kuriuos lavina užklupo ne trasose netoli Planeji, Taranteso slėnyje.

Šeštadienį du ispanų slidininkai žuvo lavinai užklupus ne trasose ant vieno kalno Prancūzijos pietryčiuose slidinėjusių žmonių grupę.

Penktadienį keturi slidininkai žuvo Merkantūro nacionaliniame parke Prancūzijos Alpėse. Tai kol kas daugiausiai aukų pareikalavusi šios žiemos lavina.