Piktas barsukas užėmė Škotijos pilį
Or­ga­ni­za­ci­jos „His­to­ric Scot­land“ dar­buo­to­jai ga­liau­siai įvei­kė ne­kvies­tą įsib­ro­vė­lį ir XVI am­žiaus pi­lies du­ris vėl at­vė­rė lan­ky­to­jams.

Labai įpykęs barsukas privertė uždaryti Kreignetano (Craignethan) pilies Škotijoje požemį, kai ten su juo susidūrė darbuotojai. Šie tviteryje pranešė, kad istorinių XVI amžiaus griuvėsių Pietų Lanarkšyre požemyje aptiktas žinduolis.

Pilies personalas mėgino išprašyti nekviestą svečią viliodamas kačių maistu ir medumi, bet veltui. Prieš tai darbuotojai požeminiame tunelyje buvo pastebėję ką tik išraustą žemę. Tai jiems pasirodė įtartina. Vėliau žmonės išvydo ir patį barsuką. Tviteryje nenurodoma, kodėl jis buvo toks piktas. Bet juk galima numanyti...

Trečią dieną personalas nuleido į požemį kamerą „GoPro“ ir įsitikino, kad barsukas vis dėlto paliko Kreignetaną. Atidžiau apžiūrėjus tunelį buvo nustatyta, jog žvėris pasikasė po akmeniniu mūru, bet pavojaus piliai nesukėlė. Savaitgalį ji vėl atidaryta lankytojams.

Kreignetano pilis priklauso Škotijos istoriniam paveldui. Ji pastatyta maždaug 1530 metais, turi bokšto namą ir apjuosta pylimo. Pilyje išlikusi akmeninė skliautuota galerija, gerai sauganti muškietomis ginkluotus šaulius.

Škotijos barsukai užauga iki 60–90 centimetrų ilgio, neskaitant uodegos. Jie retai būna agresyvūs, dažniausiai slepiasi savo urvuose, tačiau supykę muša nosimis ir kandžiojasi, o paskui sprunka.

Neseniai vienas įžūlus barsukas įsibrovė į namus Škotijoje ir turbūt taikėsi užimti katės vietą. Jis suėdė visą katės maistą, kokį tik rado, o paskui įsitaisė ant augintinės kilimėlio ir prisnūdo.