Paryžių paralyžiavo sniegas
Itin gau­sus snie­gas tre­čia­die­nį ko­ne vi­siš­kai su­stab­dė vie­šą­jį trans­por­tą Par­yžiu­je ir ap­lin­ki­niuo­se re­gio­nuo­se. Kri­tu­liai su­kė­lė daug var­go į dar­bą va­ži­nė­jan­tiems žmo­nėms. Šim­tai jų nak­tį tu­rė­jo pa­lik­ti sa­vo au­to­mo­bi­lius ir ap­sis­to­ti lai­ki­nuo­se prie­globs­čiuo­se.

Apledėjusios gatvės buvo daugiausia tuščios, kai Prancūzijos sostinę užklojo 12 cm sniego danga. Pareigūnai ragino žmones palikti savo automobilius namuose. Teko uždaryti kai kurias tramvajų ir priemiestinių traukinių linijas, beveik visiškai nevažinėjo autobusai.

Pareigūnai Paryžiaus regione atidarė 46 laikinas prieglaudas, kad jose galėtų prisiglausti daugiau kaip 600 dėl sniego įstrigusių žmonių. Maždaug 700 keleivių naktį praleido Paryžiaus Monparnaso ir Austerlico geležinkelio stotyse. Trečiadienį Orli ir Paryžiaus Charles'io de Gaulle'io oro uostų darbas buvo sutrikęs, kai kurie skrydžiai vėlavo, o dalis keleivių – įstrigę.

Charles'io de Gaulle'io oro uoste pareigūnai per garsiakalbius skelbė, kad visi priemiestiniai traukiniai į Paryžių sustabdyti mažiausiai kelioms valandoms. Viename terminale keliolika suglumusių keleivių laukė prie traukinių bilietų kasos. „Bandžiau patekti į Paryžių traukiniu. Sėdėjau vagone pusvalandį, o tada visi atsistojo ir išėjo“, – pasakojo 66 metų Paulas Farbermanas, dirbantis muzikos industrijoje ir ką tik atskridęs iš Los Andželo.

Į pietus nuo sostinės esančiame greitkelyje buvo įstrigę 1,5–2 tūkst. žmonių. Vairuotojai priekaištavo, kad kelias nebuvo uždarytas anksčiau. Vienas jų, Antonio de Lemosas, tvirtino, kad įklimpo sniege penktą valandą vakaro ir naktį praleido savo automobilyje. „Tai natūralus reiškinys, bet nenormalu, kad jie palieka visus kelius blokuotus, nebarsto jų druska ledui tirpdyti“, – piktinosi jis.

Maždaug 25 departamentuose Prancūzijos šiaurėje paskelbtas pavojus dėl sniego ir plikledžio. Paryžiaus policija ragino žmones palikti automobilius namuose, kad būtų išvengta spūsčių ir gelbėjimo tarnyboms bei avariniams sunkvežimiams būtų lengviau dirbti.

Meteorologijos agentūra „Meteo France“ prognozavo, kad ateinančiomis dienomis temperatūra dar nukris. Penktadienį šalyje turėtų vėl pradėti snigti. „Susiduriame su neeiline situacija“, – apgailestavo Vidaus reikalų ministerijos atstovas Fredericas de Lanouvelle'is.