Palangą pradeda apimti grundalų manija
Di­džiau­sio ša­ly­je ku­ror­to Pa­lan­gos Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus gat­ve ga­li­ma su­tik­ti vis dau­giau nuo jū­ros til­to ar link jo ei­nan­čių žve­jų.

Visus juos traukia, kaip pašėlę pradėję kibti juodažiočiai grundalai. Palangos tiltas jau tampa šių egzotiškai atrodančių ir gardžių žuvų gerbėjų susibūrimo vieta.

Žvejai per kelias valandas sugauna po pusę kibiro ir daugiau. Masalui tradiciškai naudojamos virtos krevetės, kvapnus sūris, vištų skrandukai, širdelės ir kt. Prognozuojama, kad ateityje kibimo tempai bus dar didesni, kuomet per kelias valandas galima sugauti ir pusšimtį grundalų.

Pajūrio regioninio parko ekologas Erlandas Paplauskis yra pasakojęs, kad juodažiočiai grundalai galėtų būti tradicinis, pigus pajūrio kurortų gatvių maistas.

„Tai – ypač agresyvi, invazinė žuvų rūšis. Prieš 15–20 metų Baltijos jūros priekrantėje jos buvo tikra retenybė, o dabar priviso šimtai tūkstančių tonų. Ypač daug grundalų būna pavasarį, kai žuvys neršia. Tuomet jas ir reikia gaudyti, nes neproporcingai privisusių grundalų būriai išstumia kitas žuvis – uotus, plekšnes. Ėda ir vertingųjų menkių ikrus“, – aiškino E. Paplauskis.