Olandai dovanojo karvei laisvę
Olan­di­jo­je gy­ve­nan­čią kar­vę var­du Her­mien ly­di sėk­mė: prieš mė­ne­sį ji iš­si­su­ko nuo sker­dyk­los ir ta­po ti­kra so­cia­li­nių tink­lų žvaigž­de.

„Vedama į sunkvežimį Hermien turbūt patyrė stresą. Nuo tada niekaip negalime jos pagauti“, – sakė veterinaras Edo Hamersma. Gyvūnas jau daugiau nei keturias savaites slapstosi Šiaurės Fryzijos miškuose.

Žaloji sulaukė paramos socialiniuose tinkluose. „Twitter“ pasirodė grotažymės, tokios kaip #JesuisHermien, #GoHermien ir #MeKoe. Pastaroji – žodžių žaismas su pasaulinės kampanijos prieš nederamą seksualinį elgesį #MeToo pavadinimu. „Koe“ () olandiškai reiškia karvę.

Gyvūnas gavo palaikymo net iš karališkosios šeimos. „Privalome išpirkti Hermien ir suteikti jai laisvę“, – pareiškė sosto atsisakiusios Nyderlandų karalienės Beatričės žentas Pieteris van Vollenhovenas.

Per palaikymo kampaniją buvo surinkti 48 tūkst. eurų. Tad trejų su puse metų limuzinų veislės žaloji į skerdyklą nebegrįš ir visą likusi gyvenimą galės nugyventi ganykloje.