Mokslininkai atsako: ar saugu valgyti sniegą?
2017 me­tais Ru­mu­ni­jos uni­ver­si­te­te at­lik­tas eks­pe­ri­men­tas par­odė, kad sau­gu yra val­gy­ti snie­gą, ku­ris bu­vo pus­die­nio se­nu­mo, o taip pat jį val­gy­ti sau­giau yra šal­tai­siais me­tų mė­ne­siais.

Visgi, dviejų dienų senumo sniegą praryti jau nėra saugu.

Mokslininkai sniegą sausio ir vasario mėnesiais surinko iš parko ir žiedinės sankryžos Mierkuria-Čuko mieste, centrinėje Rumunijoje, bei patalpino jį į hermetiškai apsaugotus sterilius konteinerius, rašo time.com.

Tuomet čia buvo bandoma auginti bakterijas bei pelėsį. Tyrimas vykdytas temperatūroje nuo –1,1 iki –17,4°C, mieste, kuris yra vienas šalčiausių visoje Rumunijoje.

Po vienos dienos, sausio mėnesį viename milimetre aptiktos penkios bakterijos, tuo tarpu vasarį šis skaičius išaugo keturis kartus.

„Labai šviežiame sniege būna nedaug bakterijų. Visgi, po dviejų dienų ten jau knibžda dešimtys jų,“ – sakė vienas iš tyrėjų, Mathe. Jo teigimu, mikroorganizmų padaugėja dėl priemaišų ore.

Pirmoji šio tyrimo mintis Mathe galvoje pradėjo suktis, kuomet išvydo sniegą valgančius vaikus. „Niekam nerekomenduoju valgyti sniego, tačiau tikrai nesakau, kad suvalgius nedidelį jo kiekį kuo nors susirgsite,“ – sakė jis.