Meteorologai neguodžia: kitą savaitę – 25 šalčio bus ne riba
Šį ry­tą šal­tis kaip rei­kiant grybž­te­lė­jo, vie­to­mis ter­mo­me­trai fik­sa­vo –26–21 laips­nį. Gis­me­teo.lt skai­ty­to­jai da­li­no­si nuo­trau­ko­mis su už­fik­suo­tais ter­mo­me­trų rod­me­ni­mis sa­vo apy­lin­kė­se:

Šiandien dieną po truputį daugės debesų, o po pietų pro šiaurės vakarinius šalies rajonus atkeliaus sniegas. Tiesa, nukeliaus jis ne taip ir toli, daugiau mažiau apsistos būtent šiaurės vakaruose, gausesni krituliai vyraus prie jūros. Nedidelis sniegas prasibraus gilyn į šalį vos kai kur. Plonesni debesys bus rytiniuose šalies pakraščiuose, tad ir šaltis čia bus stipresnis.

Ateinančios savaitės pradžioje situacija nesikeis ir šalyje toliau vyraus arktinis šaltis. Tikėtina, jog kai kur naktimis –25 laipsniai šalčio bus tikrai ne riba.

Dieną Vilniuje laikysis –10 laipsnių temperatūra. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje termometrai fiksuos –9, šalies pietuose –8 laipsnius šalčio. Pajūryje dėl išaugusio debesuotumo šaltis labai sparčiai trauksis, teliks vos –3 laipsniai, tačiau vyraus krituliai ir gūsingas pietų, pietvakarių krypties vėjas.

Šeštadienio naktį didžiąją šalies dalį debesys apsaugos nuo smarkesnio šalčio, tačiau rytinėse šalies teritorijose debesuotumas bus menkensis, tad čia šaltis ir vėl kandžiosis stipriau, vietomis temperatūra kris iki –20 laipsnių ar laipsniu kitu žemiau. Sniegas numatomas šiaurės vakariniuose ir vakariniuose šalies rajonuose. Nakties valandomis temperatūra šalyje svyruos nuo –9 laipsnių šalčio pajūryje iki –19 laipsnių šalčio šalies rytuose.

Dienos metu numatomi pragiedruliai, stiprės šiaurės rytų krypties vėjas, tad lauke bus itin žvarbu. Jutiminė temperatūra svyruos apie –16–14 laipsnių.

Vilniuje dieną termometrai fiksuos –11, Kaune ir šalies pietuose –9 laipsnius šalčio. Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse bus apie –10, pajūryje apie –8 laipsnius šalčio.

Sekmadienį šaltis vėl stiprės ir daug kur naktį temperatūra kris iki –20–17 laipsnių, kai kur atšals ir stipriau – iki –24–22 laipsnių. Tik pajūryje šaltis bus švelnesnis ir termometrai čia fiksuos –12–10 laipsnių.

Dieną numatomas nedidelis debesuotumas, daug kur nušvis saulė. Šiaurės, šiaurės rytų vėjas lauke ir toliau stiprins šalčio pojūtį, tad apsirenkite tinkamai eidami laukan. Vilniuje vyraus –13 laipsnių šaltis, vietomis rytiniuose rajonuose bus dar šalčiau. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie –11–10 laipsnių šalčio. Pajūryje temperatūra sieks –7 laipsnius šalčio.

Ateinančios savaitės pradžioje situacija nesikeis ir šalyje toliau vyraus arktinis šaltis. Tikėtina, jog kai kur naktimis –25 laipsniai šalčio bus tikrai ne riba.