Manė, kad augina šunį
Ne­se­niai Ki­ni­jos gy­ven­to­ja su­pra­to, kad bal­tas pū­kų ka­muo­liu­kas, ku­rį ji įsi­gi­jo prieš me­tus, bu­vo vi­sai ne šu­niu­kas, o la­piu­kas.

Wang pirko japonų špicą Dzindžongo (Šiaurės Kinija) naminių gyvūnėlių parduotuvėje. Tačiau po trijų mėnesių jai kilo įtarimas, kad kažkas yra ne taip. Augintinis liovėsi ėdęs šunų maistą. Be to, jam užaugo neįprastai ilga pūkuota uodega.

Iš pradžių Wang ignoravo šias detales. Moteris ėmė šerti gyvūną vištiena ir vaisiais, kurie jam, regis, visai patiko. Bet kuo toliau, tuo labiau špicas stulbino šeimininkę. Jo kailis storėjo, snukutis smailėjo. Wang stebėjosi, kodėl kiti šunys bijo jos augintinio.

Vienu metu kinė susivokė, kad šuniukas niekada neloja. Kai kiti parko lankytojai ėmė kalbėti, esą špicas labiau primena lapę, šeimininkė nusprendė apsilankyti pas specialistus. Ji nuvažiavo į zoologijos sodą ir ten gavo patvirtinimą – tariamas japonų špicas iš tiesų yra prijaukinta poliarinė lapė.

Wang ši žinia pribloškė. Moteris nutarė palikti gyvūną zoologijos sode, kad juo tinkamai pasirūpintų ekspertai. Tačiau ji gali bet kada, kai tik pasiilgsta, ateiti aplankyti savo augintinio.

Kinijoje nutinka daug keistų dalykų. Štai prieš keletą dienų pasaulio žiniasklaidoje buvo galima perskaityti istoriją, kaip šeima, auginusi Tibeto mastifą, galiausiai suprato, kad namie laksto ne šuo, o juodasis lokys.