Liūtai surijo tris brakonierius
Vie­na­me Pie­tų Af­ri­kos Res­pub­li­ko­je esan­čia­me re­zer­va­te liū­tai su­dras­kė ir su­ėdė ma­žiau­siai tris įta­ria­mus bra­ko­nie­rius, ku­rie ten me­džio­jo ra­ga­no­sius, ket­vir­ta­die­nį pra­ne­šė re­zer­va­to sa­vi­nin­kas.

Šie vyrai ankstų pirmadienio rytą atėjo į pietrytinėje pakrantėje esantį privatų Sibujos medžiojamųjų gyvūnų rezervatą, ginkluoti didelio galingumo šautuvu ir kirviu. Kitą dieną buvo rastos pavienės brakonierių kūnų dalys.

„Jie susidūrė su liūtų būriu. Šis būrys dideli, todėl jie neturėjo daug laiko“, – sakė rezervato savininkas 60 metų Nickas Foxas naujienų agentūrai AFP.

„Mes negalime tiksliai pasakyti, kiek jų buvo. Iš jų nedaug beliko, – pridūrė jis. – Atrodo, kad likę trijų žmonių drabužiai. Niekada negirdėjau, kad mūsų vietovėje anksčiau būtų taip nutikę.“

Pasak N. Foxo, iškviesti policijos ekspertai įvykio vietoje apžiūrėjo aukų palaikus.

„Atvažiavome antradienį. Atvežiau veterinarą, kad jis suleistų (anestetikų) visiems liūtams“, – sakė šeimininkas.

„Manome, jog mums savotiškai pasisekė, kad liūtai juos nudobė anksčiau nei jie nudobė raganosius“, – kalbėjo N. Foxas.

„2016 metų kovą netekome trijų raganosių“, – prisiminė jis.

Afrikoje yra likę mažiau nei 25 tūkst. laukinių raganosių. Šie gyvūnai yra labai geidžiamas brakonierių grobis.

Raganosiai yra medžiojami dėl savo ragų, labai paklausių Kinijoje, Vietname ir kitose Azijos šalyse. Raganosių ragai yra naudojami liaudies medicinoje, ypač kaip afrodiziakas.

Pasak N. Foxo, nepaisant šios savaitės incidento, jo parkas priima lankytojus.

„Darbas vyksta kaip paprastai, mes viską darome kaip anksčiau, – pareiškė jis. – Mūsų „Facebook“ paskyros komentaruose visi kalba apie karmą ir perspėjimus.“