Kroatų Romeo ir Džuljeta
Ti­kra mei­lė ti­krai eg­zis­tuo­ja ir tą įro­do du gand­rai Kroa­ti­jo­je. Apie šiuos pa­ukš­čius jau sklan­do le­gen­dos, o iš­gir­dę jų is­to­ri­ją vi­si iki vie­no su­jau­di­na­mi iki pat šir­dies gel­mių.

Ne, tai nėra dar viena liūdna pabaiga išsiskirianti Romeo ir Džuljetos meilės istorija. Tai yra nuostabi Kroatijos meilės istorija apie garsiausią jų šalies gandrų porą – Maleną ir Klepetan. Tai istorija apie meilę, laukimą ir vieno didžiausių iššūkių – atstumo įveikimą.

Kol vyras migruoja, Maleną prižiūri Stjepanas.

Klepetan ir Malenos pasaka prasidėjo prieš 15 metų ant raudono pastato stogo, nedideliame Brodski Varoš kaimelyje, Kroatijoje, ir ji tęsiasi iki pat šiol. Nepaisant to, kad rugpjūčio mėnesio pabaigoje Klepetan iškeliauja į šiltuosius pietus, Malena negali prie jo prisijungti nes prieš 22 metus italų medžiotojas sulaužė jos sparną.

Nuo tos dienos ji nebeskraido, tačiau kiekvienais metais, apie kovo 24 d. ši pora vėl susitinka, nepaisydama juos skiriančio 13 tūkst. km atstumo, kurį Klepetan įveikia, norėdamas sugrįžti pas mylimąją.

Vienas vyriškis, buvęs mokyklos prižiūrėtojas Stjepan Vokic, Malena rūpinosi nuo pat jos sužalojimo ir, žinoma, jos meilės istorijos pradžios. Kiekvienais metais, prieš Klepetan sugrįžtant, vyriškis paruošia jam žuvies pilną kibirą, taip norėdamas padėti jam atsigauti po ilgos ir varginančios kelionės, kad jis kuo greičiau galėtų prisijungti prie lizde laukiančios Malenos.

Visgi, šiais metais Stjepan sulaukė didžiulės staigmenos – Klepetan namo sugrįžo savaite anksčiau nei tikėtasi. Kaimynai klausinėjo Stjepan ar jis tikras, jog tai tikrai jo lauktas gandras, tačiau jam abejonių nekilo.

Kiekvienais metais žiniasklaidos atstovai keliauja į Brodski Varoš kaimą, kad išvystų ar ir šįkart Klepetan grįš pas savo gyvenimo gandrę. Niekas nedrįsta abejoti jo ištikimybe, tačiau žmonės baiminasi ar jam ir vėl pavyks išgyventi ilgą ir sunkią kelionę iš Pietų Afrikos, Somalio pusiasalio, Sinajaus, Irako iki pat Kroatijos. Ir jau penkioliką metų jis kasmet randa kelią namo, taip įrodydamas, kad tikroji meilė sugrįžta pavasarį.

Kroatijos turizmo agentūra „Croatian National Tourist Board“ taip pat atkreipė dėmesį į šią unikalią meilės istoriją ir sukūrė apie šiuos gandrus vaizdo klipą.