Karvė išvengė bausmės
Šią sa­vai­tę Bul­ga­ri­jos par­ei­gū­nai pra­ne­šė, kad kar­vu­tė Pen­ka, ku­riai už Eu­ro­pos Są­jun­gos (ES) sie­nos kir­ti­mą grė­sė mir­tis, liks gy­va.

„Penkiolika dienų Serbijoje praleidusios ir atgal į Bulgariją sugrąžintos karvės laboratorinių tyrimų rezultatai yra neigiami dėl visų tirtų ligų, – pranešė Bulgarijos maisto saugumo kontrolės agentūra. – Ji nebus numarinta ir galės sugrįžti į bandą iki šios savaitės pabaigos.“

Gegužės 12 dieną žaloji atsiskyrė nuo bandos netoli Bulgarijos Mazaračevo kaimo ir patraukė į Vakarus. Ji kirto ES nepriklausančios Serbijos sieną. Gyvulys daugiau nei dvi savaites išbuvo toje šalyje, kol vietos ūkininkai nustatė jos šeimininką pagal žymą ausyje.

Tačiau dėl ES galiojančių griežtų gyvulių importo iš trečiųjų šalių taisyklių, norint įvežti gyvulį į Bendriją reikia sutvarkyti šūsnis dokumentų, patvirtinančių, kad gyvūnas yra sveikas ir gali būti įvežtas.

Gyvulio šeimininkas Ivanas Haralampjevas tokių popierių neturėjo, todėl jam buvo leista susigrąžinti Penką su sąlyga, kad po kelių dienų ji bus numarinta. Ūkininkas pradėjo karvės gelbėjimo kampaniją ir apie įvykį papasakojo televizijai. Netrukus ši istorija pasklido po pasaulį.

Iki pirmadienio karvės gelbėjimo peticiją, paskelbtą internete ir skirtą ES institucijoms, buvo pasirašę daugiau nei 30 750 žmonių, tarp jų ir buvęs grupės „The Beatles“ narys Paulas McCartney.

Penkos gerbėjai dalijosi jos istorija internete su grotažyme #SavePenka ir net parašė eilėraštį apie jos gyvenimo istoriją. Maža to, praėjusį penktadienį Penkos klausimas buvo aptartas Europos Komisijos (EK) spaudos konferencijoje, kur EK atstovei Annai-Kaisai Itkonen teko atsakyti į daugybę žurnalistų klausimų, susijusių su ES sieną savavališkai kirtusios karvės likimu.

Bulgarijos maisto saugumo kontrolės agentūros pareigūnai sako, kad tai nėra vienintelis atvejis. Į Bulgariją neretai patenka gyvulių iš Serbijos ir Makedonijos, todėl su šiomis šalimis vyksta derybos, kaip spręsti šį klausimą.