Įspūdingas ugnies kamuolys nušvietė dangų virš Vašingtono
Pra­ėju­sio tre­čia­die­nio nak­tį, virš šiau­rės va­ka­ri­nės Ra­mio­jo van­de­ny­no da­lies kos­mi­nė uo­lie­na įskrie­jo į Že­mės at­mos­fe­rą ir dan­gu­je su­kū­rė trum­pą, ta­čiau įspū­din­gą  šou.

Liepsnojantis meteoritas ir su juo susijęs sprogimas buvo sukeltas objekto, kurio dydis prilygsta mikroautobusui. Jis praskriejo virš Vašingtono valstijos ir galiausiai subyrėjęs į daleles nukrito į Ramųjį vandenyną, už maždaug 22 km. nuo kranto, aiškina NASA meteorų ekspertas Marc Fries.

„Radaruose užfiksuotas tikrai dramatiškas reginys ir manau, kad tai, ko gero, didžiausias meteoritų kritimas, kokį per pastaruosius 20 metų man teko matyti kontinentinėje JAV dalyje,“ – sakė Fries, kuris dirba NASA Johnson Kosmoso centre, Hiustone.

Trečiadienio naktį apie regėtą ugnies kamuolį pranešė net keli šimtai gyventojų. Mokslininkai surinko šio įvykio seismografų ir palydovinius rodmenis iš tokių tolimų teritorijų, kaip Kanados Manitoba provincija, informuoja space.com.

Kasdien į Žemės atmosferą krentą maždaug 100 tonų kosmoso nuolaužų, o didžioji jų dalis yra nedidelės dalelės. Visgi, reguliariai į atmosferą patenka ir didelės nuolaužos, kurios suformuoja ugnies kamuolius.

Kai kurie iš danguje liepsnojančių objektų yra sukurti žmonių rankomis. Pavyzdžiui, 2016 metų liepą virš vakarinės JAV, dangų nušvietė liepsnojantis meteoras, kuris pasirodė besąs 6 tonų Kinijos raketos dalis, nukritusi atgal į Žemę.

Ir dar vienas didelis Kinijos kosmoso objektas jau labai greitai įskries į mūsų planetos atmosferą – 8,5 tonas sverianti „Tiangong-1“ kosminė stotis.